Topka podala kvůli Hudečkovi žalobu na BigMedia

- Aktuality autor: Alina Holušová

Předvolební kampaň se stupňuje a TOP 09 se snaží na poslední chvíli vymanévrovat ze skandálu s novými stavebními předpisy, které na magistrátu prosadil pražský primátor Tomáš Hudeček. Strana podala žalobu na firmu BigMedia, která kvůli předpisům omezujícím mimo jiné velkoplošnou reklamu s Hudečkem válčí. 

Pražský primátor Tomáš Hudeček zkouší před volbami šachy

Pražský primátor Tomáš Hudeček zkouší před volbami šachy,zdroj: Isifa.com

TOP 09 tvrdí, že ji BigMedia poškodila. Firma na protest přelepila plakáty s Hudečkovou tváří. Následně je tam musela vrátit, protože soud vyhověl stížnosti Topky a firmě nařídil v rámci předběžného opatření nápravu.

BigMedia si ale stejně neodpustila pošťouchnutí a pod billboardy s Hudečkem umístila odkaz na web s dopisem adresovaným šéfovi Topky Karlu Schwarzenbergovi.

Provozovatel outdoorový reklamy spustil před časem několik kampaní proti primátorovi, kterého kritizuje nejen za stavební předpisy, ale i za smlouvu magistrátu s konkurenční společností JCDecaux.

Tagy: Česko Praha reklama billboardy ČR pražský magistrát předvolební kampaň komunální volby Svaz provozovatelů venkovní reklamy (SPVR) JCDecaux BigMedia stavební předpisy

Zdroje: ČTK