Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Stvořili fascinující místo, stálo jmění

Stvořili fascinující místo, stálo jmění
I o předzahrádku je u Morganových postaráno | zdroj: Profimedia

Britové mají pověst vášnivých zahrádkářů. John a Janet Morganovi z Bromsgrove jsou toho důkazem. U svého domu si vypiplali skrytý zelený ráj.

Postarší pár za pěkným, ale celkem všedním stavením navrhl a vypěstoval fascinující zelenou oázu, ve které je radost se procházet i posedět. 

Manželé do svého zahradního projektu i řádně zainvestovali. Za celou parádu utratili 40 tisíc liber (přes milion korun). Aby ne: zkombinovali stromky, keře a rostliny v podstatě z celého světa. V jejich zahradě tak najdete příspěvky z Japonska, Nového Zélandu, Myanmaru, Indie či Brazílie. Svou "tajnou zahradu" budovali 20 let.

Janet Morganová říká, že zahrada je součástí jejich domova, a tráví v ní tolik času, kolik je jen možné. Zahrada odráží jejich vášeň pro cestování, a kromě exotické zeleně jsou v ní třeba i výrobky afrických umělců. Nechybí ani potůček a malá japonská zahrada. 

Manželé výjimečně do svého království pustí i veřejnost, zpravidla v rámci různých charitativních akcí. Jinak však zahrada slouží jen rodině.

Je to náš kousek ráje, shrnuje Janet Morganová.

Zdroje:
Profimedia, http://www.storytrender.com