Stát vypíše výběrové řízení na dodávky salámů za 20,3 milionu korun

- Aktuality autor: pal

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) vypíše výběrové řízení na dodání 200 tun salámů. Cena za dodání, skladování a obměňování potravin během tří let a dvanáct měsíců nemá přesáhnout 20,3 milionu korun. 

Nový dodavatel bude muset zajistit skladování i obměnu salámů. Ilustrační foto

Nový dodavatel bude muset zajistit skladování i obměnu salámů. Ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Tendr bude podobně jako u zakázky na dodání tisíc tun zmrazeného masa rozdělený na dvě poloviny. První SSHR vypíše v brzké době, s druhou počítá později. "Více informací bude za měsíc, kdy bude připravena ke zveřejnění zadávací dokumentace," uvedl mluvčí SSHR Jakub Linka.

V první polovině tendru na dodávku 1000 tun zmrazeného masa vyhrála firma Animalco, která je součástí Agrofertu patřícího vicepremirovi Andreji Babišovi. Do soutěže se původně přihlásily dvě firmy, jedna ale nesplnila podmínky soutěže. Druhá část se teprve bude vypisovat.

Vypsaná je také zakázka na 180 tun masových konzerv. Možnost podávání přihlášek do řízení skončí v druhé polovině srpna.

Aktuálně běží i zakázka na dodání 390 tun rostlinného řepkového oleje, za tříleté ochraňování s možností opce na další rok hodlá stát zaplatit maximálně devět milionů korun, zájemci se mohou hlásit do začátku září.

Připravuje se také vypsání tendrů na dodávky 40 tun čočky, 60 tun sojových bobů, či 400 tun rýže.

Tagy: Česko domácí gastronomie veřejné zakázky zdraví a životní styl

Zdroje: ČTK