Dnes je čtvrtek 9. května 2024., Svátek má Ctibor
Počasí dnes 9°C Polojasno

Střety po fotbalovém zápasu v Egyptě si vyžádaly desítky obětí

Při střetech fanoušků dvou egyptských fotbalových klubů po zápase v severoegyptském Port Saídu zemřelo 73 lidí. S odkazem na egyptské ministerstvo zdravotnictví to uvedla agentura Reuters. Další stovky lidí byly zraněny. Část obětí jsou podle úřadů zaměstnanci ostrahy. Z Káhiry hlásila egyptská státní televize požár na jiném fotbalovém zápasu, který byl po zprávách o incidentu v Port Saídu předčasně ukončen.

Násilnosti propukly po zápase místního klubu Al Masrí s jedním z nejlepších egyptských celků Al Ahlí, který v utkání nečekaně podlehl 1:3. Podle televizních záběrů vběhli fanoušci domácího klubu na hřiště a zaútočili na hostující hráče a jejich příznivce. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že většina raněných utrpěla otřesy mozku a řezné rány. Zápas byl již v druhé polovině na několik minut přerušen kvůli problémům s fanoušky. Favorit Al Ahlí šel po prvním poločasu do šaten za vedení 1:0, v druhé polovině ale domácí Al Masrí získal navrch a soupeře, který hrál posledních 13 minut v deseti, porazil. Po závěrečném hvizdu se na hřišti odehrály tvrdé střety, když domácí fanoušci pronásledovali hostující hráče i členy realizačního týmu prchající do šaten. httpv://youtu.be/u9KDOW0nIZY httpv://youtu.be/aW84bK0bloo Podle informací egyptské televize v Káhiře přerušil rozhodčí zápas mezi Ismajlijí a Zamalekem, když obdržel informace o násilnostech v Port Saídu. Naštvaní fanoušci Zamaleku kvůli tomu pak podle agentury AP zapálili části stadionu. Násilnosti na fotbalových zápasech v severoafrických zemích se podle agentury Reuters výrazně rozmnožily po politických nepokojích, které zasáhly region loni na jaře.

Kurzovní lístek: 8.5.2024 Exchange s.r.o.