Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes -3°C Zataženo

Soud pozastavil činnost hnutí List Jaromíra Soukupa

Soud pozastavil činnost hnutí List Jaromíra Soukupa
Billboard Soukupovy TV Barrandov | zdroj: Profimedia

Nejvyšší správní soud (NSS) pozastavil činnost hnutí List Jaromíra Soukupa. Hnutí v půlroční lhůtě neustavilo své orgány, nesplnilo tak zákonnou povinnost.

"Je tedy namístě, aby byla činnost odpůrce pozastavena," stojí v rozhodnutí, které NSS zveřejnil na své úřední desce. Hnutí ještě může pochybení napravit. Pokud splní zákonnou povinnost, smí pokračovat v činnosti. V opačném případě podá vláda po roce návrh na rozpuštění hnutí, plyne z rozhodnutí.

Mediální podnikatel a moderátor vlastní televize Barrandov oznámil vznik hnutí loni v lednu. Mělo podle něj bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Později uvedl, že se nechystá být předsedou hnutí a neplánuje ani kandidovat ve volbách.

Vnitro hnutí zaregistrovalo 15. března letošního roku, od té doby ale List Jaromíra Soukupa ministerstvu neoznámil, kdo bude za hnutí jednat.

Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media Soukup se kolem politiky angažoval už dřív. Pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do Evropského parlamentu.

Zdroje: