Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -7°C Sněhové přeháňky

Aktualizováno: Je Johnny Depp domácí násilník? Podle soudu v podstatě ano

Aktualizováno: Je Johnny Depp domácí násilník? Podle soudu v podstatě ano
Amber Heardová a Johnny Depp | zdroj: Profimedia

Britský soud zamítl žalobu amerického herce Johnnyho Deppa kvůli článku, ve kterém jej bulvární list The Sun označil za manželského násilníka. Podle soudce jsou obvinění na Deppovu adresu "ve své podstatě pravdivá".

Deppův právník označil rozhodnutí soudu za těžko pochopitelné a zvrhlé. Podle něj by bylo směšné, pokud by se proti němu herec neodvolal. Podle agentury Reuters může mít verdikt zásadní dopady na Deppovu pověst i další kariéru.

Hollywoodský herec, známý například z filmů Piráti z Karibiku či Střihoruký Edward, žaloval vydavatelství News Group Newspapers, pod které bulvární list The Sun patří, i šéfredaktora Dana Woottona. Nelíbil se mu článek z dubna 2018, ve kterém se píše, že herec bil svou bývalou manželku Amber Heardovou. Depp podal žalobu kvůli pomluvě.

Soudce Andrew Nicol uvedl, že jsou tvrzení zveřejněná v článku "ve své podstatě pravdivá". Podle něj se prokázalo, že většina zmiňovaných útoků Johnnyho Deppa na jeho tehdejší manželku se skutečně odehrála a že Heardová měla důvod obávat se o svůj život. "Na základě toho žalobu zamítám," dodal.

Právní zástupkyně 34leté Heardové v reakci na rozsudek uvedla, že pro ty, kteří byli líčení u londýnského soudu přítomni, "není rozhodnutí a verdikt překvapením". Deppova exmanželka se chystá ve Spojených státech brzy představit další důkazy o násilnické povaze 57letého herce. Depp podal na Heardovou v USA žalobu kvůli pomluvě, v níž po ní žádá 50 milionů dolarů (1,2 miliardy Kč).

"Oběti domácího násilí nesmějí být nikdy umlčeny," uvedl po zveřejnění rozsudku list The Sun. "Děkujeme soudci za důkladné zvážení a Amber Heardové za odvahu, kterou prokázala, když soudu předložila důkazy," dodal bulvární list. Rozhodnutí soudu označil za vítězství svobody tisku.

Depp a Heardová se poznali při natáčení snímku Rumový deník v roce 2011. Vzali se v roce 2015. O 15 měsíců později požádala herečka o rozvod a v roce 2016 poprvé zmínila domácí násilí. Podle tvrzení, která u soudu zazněla, ji ale herec začal fyzicky napadat už o tři roky dříve. Depp ji údajně škrtil, bil, fackoval, kopal a dával jí hlavičky. Řada útoků se podle Heardové odehrála v době, kdy byl její tehdejší manžel pod vlivem drog a alkoholu. Herec u soudu naopak tvrdil, že se k němu násilnicky chovala jeho exmanželka.

Za Deppa se dříve postavily jeho bývalé partnerky Vanessa Paradisová a Winona Ryderová. Ty shodně uvádějí, že k nim se Depp násilnicky nikdy nechoval.

Zdroje: