S mobilní aplikací můžete špehovat vrtulník prince Williama

- Aktuality autor: pal

Britský deník Daily Mail zjistil, že díky levné mobilní aplikaci lze sledovat letový plán prince Williama, který slouží jako pilot záchranného vrtulníku. Aplikace, která stojí v přepočtu asi 114 korun, uživatele upozorní na start princova stroje, ale například i na jeho výšku a momentální polohu. 

Princ William v kabině své helikoptéry

Princ William v kabině své helikoptéry,zdroj: Profimedia.cz

Deník napsal, že v sobotu večer, poté co na toto riziko upozornil, vypukl bezpečnostní poplach. Jde o aplikaci v hodnotě 2,99 libry (asi 114 korun), s níž lze získat přesné údaje o poloze Williamova vrtulníku, o směru letu, rychlosti a výšce.

Aplikace umožňuje sledovat start princova vrtulníku

Uživatel si může překvapivě nastavit i příjem upozornění na každý start princova stroje k záchranné akci ze základny na cambridgeském letišti. Přitom může rovněž přijímat v reálném čase letová data z transpondéru helikoptéry. Program rovněž odhaluje, kde helikoptéra přistává.

Přítomnost prince Williama na různých místech při oficiálních návštěvách bývá předem známa, ale v případě záchranných letů není podle expertů možné místa přistání nejprve zkontrolovat.

Britský deník si aplikaci vyzkoušel

Daily Mail tvrdí, že tento týden aplikaci vyzkoušel, když William letěl k dopravní nehodě. S využitím podrobné informace na displeji mobilu byl pak fotograf deníku v přesném okamžiku přistání na letišti.

"Terorista vybavený ručním granátometem, střelou země-vzduch nebo dokonce i méně sofistikovanou zbraní by neměl velké problémy zasáhnout Williamův letoun, který zpravidla létá ve výšce pod 500 metrů rychlostí jen kolem 250 kilometrů za hodinu," napsal list.

Tagy: Velká Británie zahraničí britská královská rodina mobilní aplikace

Zdroje: ČTK