Armáda prý po odchodu Williama usmrtila jeho hlídací psy

- Aktuality autor: Danica Klein

Britská armáda krátce poté, co princ William opustil minulý týden její řady, nechala utratit dva hlídací psy, kteří pomáhali zajišťovat princovu bezpečnost na jeho letecké základně. Napsal to dnes server britského bulvárního deníku The Sun, podle něhož se psi z různých důvodů nedokázali přizpůsobit novým služebním úkolům. 

Princ William

Princ William,zdroj: Getty Images

Belgický ovčák jménem Brus a německý ovčák jménem Blade byli utraceni v pátek. Stalo se tak poté, co byl zrušen jejich oddělený zvláštní výběh a co bylo rozhodnuto, že tito dva útoční psi se nemohou přemístit k ostatním strážným psům. 

"Blade, jemuž bylo 9,5 roku, měl problémy s páteří a kyčlem. Byl tedy zabit ze zdravotních důvodů. Brus, který měl 7,5 roku, reagoval špatně na ostatní zvířata a měl problémy s chováním. Nemohl být tudíž přemístěn ke smečce," uvedl s odvoláním na server The Daily Beast list The Sun. 

Princ William opustil po více než sedmileté vojenské službě britskou armádu, aby se zaměřil na královské povinnosti a dobročinnost. "Bude nyní spolu s manželkou podporovat práci královny a královské rodiny prostřednictvím působení doma i v zahraničí," uvedl už 12. září královský palác. 

William sloužil v posledních třech letech jako pilot záchranné služby na základně královského letectva RAF v západním Walesu. Začátkem loňského roku strávil šest týdnů na politicky citlivé vojenské misi na Falklandských ostrovech v období zvýšeného napětí mezi Argentinou a Velkou Británií. 

Jednatřicetiletý William si předloni vzal za ženu Kate Middletonovou a letos v červenci se jim narodil první potomek. Po porodu zůstal s manželkou a synem doma. V srpnu přiznal, že jeho život se teď točí jen kolem dítěte, a vtipkoval, že žije v "miminkovském režimu" a myslí jen na plínky. 

Tagy: britský princ britská armáda ovčák

Zdroje: ČTK