Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Rus rozbil kladivem iPhone a iPad jako pomstu za americké sankce

Rus rozbil kladivem iPhone a iPad jako pomstu za americké sankce
Rus rozbíjí iPhone a iPad kladivem | zdroj: YouTube

Eskalující napětí mezi Ruskem a Západem postrkává řadu Rusů vstříc politice Kremlu a podněcuje jejich protiamerické nálady. Symbolickou ukázkou je Rus, který demonstrativně před kamerou rozbil kladivem iPhone a iPad a vylil kolu do umyvadla. V klipu kromě toho straší amerického prezidenta Baracka Obamu tím, že jeho rodina nepojede na dovolenou do Spojených států. Bílý dům se jistě třese hrůzou. 

Vtipy stranou, sankční politika Západu může vést k dalšímu nárůstu ruského nacionalismu. Otázkou samozřejmě je, jak budou Rusové reagovat na situaci, až se jich sankce skutečně dotknou. Zatím ale prezidentu Vladimiru Putinovi stoupá popularita, protože hrdě odolává 'zastrašování Američanů a Evropy'.

Zpátky ke klipu. "Tímto videem se obracím na prezidenta Spojených států Baracka Obamu. Baracku, už mi se svými sankcemi lezete krkem. Už nemám sílu ani trpělivost, chápeš? Rozhodl jsem se jako občan Ruska, jako patriot své země, vyhlásit vám své osobní sankce. A pamatuj si, je to vážné," říká na videu muž s typicky ruským výrazem.

Dál se pouští do vyjmenování sankcí. "Letos jsme chtěli, celá rodina, jet k tobě do Spojených států. Nepojedeme, dokud se budete k Rusku chovat takhle. Neutratím (na vás) ani halíř," prohlašuje Rus a jako další bod dodává, že se bude vyhýbat v Rusku jakýmkoli americkým podnikům včetně fastfoodů.

Následně vyleje Coca-colu do dřezu, bere do ruky kladivo, kterým rozbíjí nejprve iPhone a pak i iPad. "Nikdy Rusko nezastrašíte, pochopil jsi to? Nikdy v životě se nezaprodáme a nenecháme se vláčet vašimi smradlavými sankcemi," uzavírá Rus svou eskapádu.

V popisku pod videem na Youtube je pak komentář, že po natáčení byly zničeny i americké džíny a triko, které měl muž na sobě.

Video se na internetu objevilo už 29. dubna, teprve až v posledních dnech (aktuálně po schválení sektorových sankcí) klip získal velkou pozornost ruské internetové veřejnosti.  

zdroj: YouTube

Zdroje: