Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes -3°C Zataženo

Porsche si z investiční soutěže XTB Trading Cup možná odveze Čech

Porsche si z investiční soutěže XTB Trading Cup možná odveze Čech
zdroj: tisková zpráva

Soutěž XTB Trading Cup začala teprve 5. října a za necelé dva týdny se podařilo nejlepšímu obchodníkovi zhodnotit svůj počáteční kapitál již o téměř 8 000 %. Pořadí soutěžících na prvních místech je ale velmi těsné, takže ještě vůbec nic není rozhodnuto. A ani ti, co nevyhrají hlavní cenu, mají šanci získat každý den zajímavé výhry.

Jaké jsou ceny?

Celkově nejlepší trader odjede osobním vozem Porsche Cayman. Vítěz národního kola v každé zemi získá  Samsung Galaxy S5 16GB. Kromě toho budou každý den odměněni 3 nejlepší obchodníci přístroji Samsung.

Jaké je aktuální pořadí?

V tuto chvíli (pátek 17. 10. 2014 12:00) vede obchodník z Polska. Na druhém místě byl dopoledne obchodník z České republiky s přezdívkou BOMBATA, ale během chvíle se pořadí stačilo změnit. V investičních soutěžích se více riskuje, aby bylo možné v krátké době dosáhnout vysokého zhodnocení. Uvidíme tedy, jak se soutěžícím jejich strategie vyplatí a kdo se nakonec objeví na první příčce. 

 

pr-new zdroj: tisková zpráva pr-new zdroj: tisková zpráva
  

Co se obchoduje nejvíce?

Mezi nejčastěji obchodované instrumenty patří již tradičně eurodolar a německý akciový index DAX, který nabízí množství zajímavých obchodních příležitostí. Právě pro svou volatilitu je ale doporučován spíše pokročilým obchodníkům. Třetím oblíbeným instrumentem je zlato a ani ostatní instrumenty se nijak nevymykají běžným zvyklostem intradenních obchodníků. Potvrzují i to statistiky nejlepších obchodů XTB.

Nejúspěšnější obchod se zhodnocením investovaného kapitálu 1236,75 % proběhl na DAXu. Poměr nákupních a prodejních příkazů je u EURUSD a GBPUSD vyvážený. U zlata je viditelný sklon k longu, tj. otevírání nákupních pozic, značící důvěru obchodníků v růstu cen této komodity.  U daxu je tomu naopak a obchodníci zde více spekulují na pokles (tj. shortují).

 

pr-new zdroj: tisková zpráva pr-new zdroj: tisková zpráva pr-new zdroj: tisková zpráva
        

Celkově bylo realizováno již více než 435 000 obchodů a do soutěže se zapojilo více než 20 % žen. Bude i zde platit tvrzení, že ženy jsou v tradingu lepší, protože umí lépe pracovat se svou psychikou? To se dozvíme až 31. 10., kdy soutěž skončí.

pr-new zdroj: tisková zpráva pr-new zdroj: tisková zpráva
   

V které zemi v Evropě mají nejúspěšnější obchodníky?

Soutěž XTB Trading Cup probíhá současně v 10 evropských zemích a soutěžící z České republiky se za poslední týden posunuly z 6. místa na třetí. Slovensko je na 5. místě.

pr-new zdroj: tisková zpráva
 

Jak na tom právě jste Vy?

Své aktuální pořadí zjistíte na tradingcup.xtb.cz/rankings.

Pokud ještě nehrajete, je spousta času se zaregistrovat, bojovat o denní výhry a pokusit se vyhrát hlavní cenu Porsche Cayman. Soutěž končí 31. 10. 2014.

10_Zaregistrovat_cz zdroj: tisková zpráva  

Držíme palce všem soutěžícím!