Policie žádá sněmovnu, aby vydala komunistu Ondráčka. Za výroky o Horáčkovi

AKTUALITA - Aktuality autor: šar

Policie ve středu požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání poslance za KSČM Zdeňka Ondráčka ke stíhání. Informaci České televize potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru sněmovny, komunista Stanislav Grospič.  Podle serveru Novinky.cz se případ týká Ondráčkových výroků o kandidátovi na prezidenta Michalu Horáčkovi.

Zdeněk Ondráček (KSČM)

Zdeněk Ondráček (KSČM),zdroj: Profimedia.cz

Ondráček řekl, že neví, kvůli čemu může policie žádat o jeho vydání. "Až to přijde, já se s tím seznámím," dodal. Poznamenal, že to vnímá jako předvolební boj.

"Policie ČR dnes požádala sněmovnu o vydání pana Ondráčka k trestnímu stíhání. Předpokládám, že v souvislosti s mým trestním oznámením. Pan Ondráček, navzdory dokumentům, které jsem zveřejnil, mě označil za spolupracovníka StB (komunistické Státní bezpečnosti) a veksláka," napsal na Twitteru Horáček.

Ondráček obvinil v médiích koncem loňského roku během kampaně před lednovými prezidentskými volbami Horáčka ze spolupráce s StB. Horáček jakoukoli spolupráci s StB popřel a na poslance Ondráčka podal začátkem tohoto roku trestní oznámení. Policie sice později vyšetřování odložila, ale podle serveru Novinky.cz státní zastupitelství policii případ vrátilo.

Imunitní výbor nyní stanoví termín, kdy se žádostí o vydání bude zabývat. Mělo by to být ještě před 10. zářím, kdy začne řádná zářijová schůze Sněmovny, řekl předseda výboru Grospič.

 

Tagy: Česko domácí KSČM policie ČR česká politika Poslanecká sněmovna ČR prezidentské volby 2018

Zdroje: ČTK