Policie obvinila majitele klubu v centru Prahy z kuplířství

- Aktuality autor: Jakub Konečný

AKTUALIZOVÁNO. Kriminalisté obvinili z kuplířství majitele nočních klubů v centru Prahy v ulici Ve Smečkách u Václavského náměstí. Trestní stíhání se týká také dalších 14 lidí, podle vyšetřovatelů pracovali jako organizovaná skupina. Obvinění údajně několik let sjednávali a kořistili z prostituce v podnicích Darling cabaret a Sexy sauna club, sdělil dnes mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták.

Obvinění skupiny lidí ze sexbyznysu následovalo podle mluvčího po zásahu kriminalistů ve zmíněných klubech na konci listopadu. Detektivové pracují na případu již několik měsíců a tehdy se prý v jednom z podniků připravovala oslava výročí jeho vzniku. 

Při domovních prohlídkách policisté zajistili různé dokumenty, hotovost, mobilní telefony a počítače. "Zajištěny byly i nemovitosti v hodnotě přes 200 milionů korun," dodal Hanták. 

Kriminalisté obvinili z kuplířství 11 mužů a čtyři ženy ve věku od 20 do 46 let, přičemž všichni jsou z Prahy. Je mezi nimi také šestačtiřicetiletý majitel klubů, který je podle Hantáka organizátorem skupiny. Muž se údajně dlouhodobě zdržuje v Thajsku. Obviněným hrozí u soudu za vydělávání na sexuálních službách až desetileté tresty vězení. 

Tagy: Praha prostituce kuplířství

Zdroje: ČTK