Dnes je čtvrtek 5. října 2023., Svátek má Eliška
Počasí dnes 8°C Polojasno

Články autora

Jakub Konečný

Zdraví

5 míst pro dovolenou v ČR, které si zamilujete

Jakub Konečný 14. 2. 2014
Sport, relax, pohodlí, kultura…Představy o dokonalé dovolené má každý člověk trošku jiné. Za skvělými zážitky ale nemusíte jezdit daleko. Máme pro vás tipy, jak a kde strávit dokonalou dovolenou v České republice.
Zpravodajství

Angela Merkelová si vážně zranila pánev při lyžování

Jakub Konečný 6. 1. 2014
Německá kancléřka si zranila pánev při běžkování ve Švýcarsku poblíž resortu Svatého Moritze. Bude muset několik týdnů ležet a utrpěla poměrně dost odřenin.
Móda

Olympionici vědí, v čem si půjdou pro medaile. Kolekci však můžeme nosit už teď

Jakub Konečný 26. 11. 2013
Olympijská kolekce je venku. Národní barvy doplňuje zlatá, součástí materiálů je stříbro a v hlavním motivu je čitelný Mucha. Oblečení se silnou symbolikou by mělo našim sportovcům pomoci dosáhnout na medaile. Mnohem dříve, než se do něj oficiálně oblečou olympionici, jej můžeme začít nosit my. Kolekce už je totiž k dostání v síti prodejen Alpine Pro po celé republice i na internetu. 
Kultura

Krása, radost, napětí aneb třetí aukce pro Cestu domů

Jakub Konečný 22. 11. 2013
25. listopadu 2013 v 19 hodin pořádá Cesta domů v hotelu Alcron v Praze třetí benefiční aukci uměleckých děl ve prospěch domácího hospice. 
Zpravodajství

Američanka dostala pokutu za řízení s brýlemi Google Glass

Jakub Konečný 31. 10. 2013
Američanka Cecilia Abadieová se zřejmě stala prvním člověkem na světě, který dostal pokutu za řízení vozidla s technologickými brýlemi Google Glass. Abadieová se podle agentury Reuters k přestupku sama přihlásila a doklad o blokové pokutě pak vystavila na komunitních sítích na internetu.
Zpravodajství

Průšvih Andreje Babiše v superdebatě ČT. Expert se zhrozil

Jakub Konečný 25. 10. 2013
Čtvrteční finální předvolební „superdebata“ České televize nejvíce pomohla Miroslavě Němcové (ODS) a nejvíce může uškodit Andreji Babišovi (ANO). V hodnocení průběhu debaty to pro ParlamentníListy.cz říká politolog Jan Kubáček. Ten také pochválil moderátora Václava Moravce, prý se podstatně zlepšil a přestal prezentovat hlavně sám sebe.
Zpravodajství

Komentář: Neuvěříte! Rapující šéf odborářů Dušek Vám ve volebním videu zemanovců vytře sluch

Jakub Konečný 21. 10. 2013
Legendární boss železničních odborářů, který v 90. letech dokázal zorganizovat totální stávky celých Českých Drah se vrhl - stejně jako všichni odborářští předáci - do politiky. Kandiduje do sněmovny za SPOZ-zemanovce a myslí to smrtelně vážně. Tak vážně, až budete litovat chvíle, kdy jste si video pustili. Je krátké, ale jeho obsah je z říše nočních můr. Jak hudebních, tak vkusových. Jen vhoušť a raději pozor, pokud jste právě jedli. 
Magazín

Tanec spících: Fascinující fotografie zachycují pohyb milenců v průběhu celé noci

Jakub Konečný 17. 10. 2013
Neuvěřitelné fotografie holandského fotografa Paula Schneggenburgera zachycují nejintimnější momenty párů při spánku v posteli. Schneggenburger vytvořil forografie do svého projektu "Spánek milujících se" díky dobrovolníkům, často i rodin, kteří se nechali fotit fotoaparátem s dlouho expozicí při spánku. Projekt začal v roce 2010 jako součást jeho diplomové práce na Universitě of Aplikovaných Umění ve Vídni, od té doby se však proměnil v nekončící úsilí.