Pes v tunelu zastavil na dvě hodiny pražské metro

- Aktuality autor: red

Kvůli psovi, který se zaběhl do tunelu pražského metra, nejezdily dopoledne téměř dvě hodiny vlaky na trase C pražského metra. Zvíře hledali hasiči dopravního podniku a policisté.

Řekl to pracovník dispečinku dopravního podniku. Vlaky se začaly rozjíždět před polednem poté, co se podařilo psa odchytit. 

V úseku Ládví - Letňany se vlaky zastavily v 10:00, v 10:45 byl přerušen provoz až do stanice Nádraží Holešovice. Rozjely se v 11:52. Podle Evy Dydové z tiskového odboru dopravního podniku pes běžel tunelem ze stanice Prosek směrem do centra, pak se obrátil nazpátek.

"Když se střetne metro s čímkoli, zastaví se. Kromě toho jde o živého tvora," vysvětlil tiskový mluvčí dopravního podniku Ondřej Pečený důvod výluky. 

Škody, které tím dopravní podnik utrpěl, lze prý vyčíslit velmi složitě. "Radíme se s právníky, jak postupovat dál," řekla Dydová. Nejdřív se ale musí zjistit majitel psa. 

V září zastavil zaběhnutý pes provoz metra na trase A. Do kolejiště vběhl u stanice Náměstí Míru. Metro stálo deset minut. Obdobný případ se stal i v listopadu 2007, kdy zaběhnutý pes zhruba na 45 minut zpomalil provoz metra na trase C. Tehdy ale dostaly soupravy jen pokyn ke zpomalení jízdy.

Tagy: pes metro tunel

Zdroje: ČTK