Dnes je neděle 5. února 2023., Svátek má Dobromila
Počasí dnes -6°C Oblačno

Peake popisuje pohnutky k odchodu z VeVerek: Pud sebezáchovy

Peake popisuje pohnutky k odchodu z VeVerek: Pud sebezáchovy
zdroj: Mediafax

Po rozpadu VV se zdá, že se pravicovým a středovým stranám zrodí nová konkurence. Povede ji vicepremiérka Karolína Peake a bude s ní prosazovat čitelnou liberální politiku. Je ale také možné, že nová strana nezíská potřebnou podporu a pak je Peake připravena odejít z politiky. Podle vlastních slov přitom nezakládá žádnou ODS 2. Je třeba dodat, že prozatím nechce prozrazovat, kolik poslanců bude mít její nová frakce. Jako první se to prý dozví premiér.

Vicepremiérka Karolína Peake oznámila zrod nové politické platformy. Vše je prý v začátcích, strana nemá dokonce ani název, ale politici už shání sponzory. V rozhovoru pro dnešní deník Právo připouští vicepremiérka, že nemá nikde ukryty desítky milionů korun potřebných na rozjezd nové strany a přece věří v úspěch. Chce oslovit především liberální voliče. Počítá však i s tím, že by se projekt nemusel zdařit a v takovém případě je připravena odejít z politiky.

„Šla jsem do toho i s vědomím tohoto rizika. Z mé strany to byl také fungující pud sebezáchovy,“ tvrdí. Své kroky je připravena koordinovat, jak s kolegy, kteří opustili VV, tak s premiérem Petrem Nečasem (ODS).

Nezakládám další ODS

To však podle vicepremiérky neznamená, že by zakládala béčko ODS či TOP 09. Chce vytvořit alternativu vůči těmto dvěma stranám, avšak alternativu na rozdíl od VV důvěryhodnou.

„Chceme nabídnout nejen dostatečný počet, ale i kvalitní, čitelný poslanecký klub, se kterým bude možné spolupracovat předvídatelným způsobem. Nicméně nová strana nebo hnutí, jež chceme založit, by měla být suverénním členem této koalice. Rozhodně nezakládáme nějaké béčko občanských demokratů nebo TOP 09,“ tvrdí vicepremiérka.