Dnes je pondělí 1. března 2021., Svátek má Bedřich
Počasí dnes 0°C Skoro jasno

Nejsmutnější Štědrý večer? Ten čeká na Radka Johna

Nejsmutnější Štědrý večer? Ten čeká na Radka Johna
zdroj: Tisková zpráva

Vánoce politiků se od těch klasických neliší. Z reakcí volených zastupitelů, které ParlamentníListy.cz oslovily, bylo patrné, že se na svátky těší. Překvapivá reakce přišla pouze jedna, od ministra vnitra Radka Johna.

"Vánoce pro mě mají stále stejný rozměr, jsou pro mě výrazem radosti a hlavním symbolem je rodina. Co se týká dárků, nezakládáme si na honosnosti, ale na momentu překvapení. Pokud je například dopředu nějaký dárek odhalený či prozrazený, bez rozpaků ho z vánočních dárků vyřadíme," řekl redakci bývalý předseda KDU-ČSL Jiří Čunek. "O Vánocích pravidelně dodržujeme půst, abychom viděli zlaté prasátko," přiznal ministr školství Josef Dobeš.

"Chodíme na oběd do vyhlášené zdejší restaurace v Jizerských horách na českého kubu, večer pak posloucháme koledy a díváme se na pohádky," doplnila předsedkyně klubu Věcí veřejných Kristýna Kočí. Ostatní politici, většinou z řad sociálních a občanských demokratů, přiznali, že svátky Vánoc berou především jako možnost setkat se s rodinou a užít si pár dnů oddychu.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,240
USD 21,700 21,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma