Dnes je sobota 21. května 2022., Svátek má Monika
Počasí dnes 21°C Polojasno

Nakladatel Paroubkové: Její kniha je poezie, ne ´čištění střev´

Nakladatel Paroubkové: Její kniha je poezie, ne ´čištění střev´
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Kniha Petry Paroubkové „V botičkách od Diora" vzbudila značný rozruch. Ukázky v médiích měly velkou čtenost, ozvali se i politici, kteří se v knize našli a nelíbilo se jim, v jakém světle je Paroubková líčí.

Recenzenti knihu roztrhali, ale nakladatel Martin Feldek z nakladatelství Columbus, které knihu vydalo, se Paroubkové zastává.

"Ta kniha není román, takže nemůžu souhlasit s recenzentkou Reflexu, která píše, že si Petra Paroubková vyčistila střeva. Je to spíš taková poezie, takže to hodnotit jako prózu je hloupost, i když já osobně nijak zvlášť mezi prózou a poezií nerozlišuji," řekl ParlamentnímListům.cz nakladatel Martin Feldek.


Čekal něco jako Mortonovu Dianu

Paroubkové dílo vyšlo v nákladu pět tisíc výtisků, jak se prodává však Feldek zatím neví. „Zatím jsme rozvezli knihkupcům čtyři tisíce výtisků. Zda budeme dělat ještě nějaký dotisk, to v tuto chvíli ještě nevím. Teď ty náklady knih nejsou nijak vysoké. I velkých autorů se prodá třeba patnáct set výtisků. Žijeme v době, kdy těžko poznáte, co bude průšvih a co bestseller," vysvětluje Feldek.

Celý článek na ParlamentniListy.cz