Mladý řidič způsobil tragickou nehodu. Řidičák měl teprve od září

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Nezkušený devatenáctiletý řidič, který přecenil své schopnosti, zavinil podle policie v pondělí večer tragickou nehodu na Novojičínsku. Při ní jeden člověk zemřel a další tři byli zranění. Mladík přitom řidičský průkaz získal teprve v září. Už o dva týdny později havaroval poprvé. Tehdy nedal přednost v jízdě jinému autu. Dnes o tom informoval mluvčí novojičínské policie Petr Gřes. 

Nehoda

Nehoda,zdroj: Mediafax

Tragická nehoda se stala okolo 20:30 v obci Bordovice na přehledném úseku. "Řidič pravděpodobně vjel příliš rychle do pravotočivé zatáčky, dostal s vozidlem smyk a narazil do sloupu elektrického vedení. O rok mladší spolujezdec na předním sedadle zahynul. Řidič a dvě spolujezdkyně jsou zranění," uvedl Gřes. 

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl řekl, že spolujezdec byl v době příjezdu záchranářů v bezvědomí. Utrpěl ale smrtelná poranění, kterým ještě na místě podlehl. Řidič byl zraněn lehce na hlavě. "Patnáctiletá pacientka musela být z vozidla vyprošťována, byla zraněna středně těžce v oblasti pánve a na noze. O rok starší dívku lékař vyšetřil, avšak nezjistil u ní žádná závažní poranění," řekl Humpl. 

Mladík, který auto řídil, přitom vážnou nehodu zavinil už jednou. "V září získal řidičské oprávnění, za 14 dní nedal přednost v jízdě," řekl mluvčí s tím, že při nehodě nebyl nikdo zraněn, a proto mladík nepřišel o řidičský průkaz. "Nehoda se tehdy vyřešila pokutou a přidělením bodů," vysvětlil Gřes.

Tagy: smrt nehoda auto mladík

Zdroje: ČTK