Obchodníci z Písecka připravili stát o 7,5 milionu korun

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Jihočeští kriminalisté ve spolupráci s celníky odhalili v Písku nelegální obchod s tabákem a alkoholem. Šestici osob z Písecka, Tábora a Kladna obvinili mimo jiné z krácení daně a porušení práv k ochranné známce. Podle policie poškodili stát o bezmála 7,5 milionu korun, řekl dnes mluvčí policie Jiří Matzner. 

"Policisté obvinili otce a syna z Písecka, hlavního zásobovače skupiny - sedmatřicetiletého muže z Tábora, čtyřiačtyřicetiletého muže z Kladna, jenž působil jako kurýr, a dvě ženy z Písku," uvedl mluvčí. Především tabákové výrobky celníci našli v bytech obviněných, v pronajaté garáži, autech a také ve firemních prostorách obviněných. Několik tisíc kusů cigaret a tabáku bylo nekolkovaných, některé cigarety pak měly zahraniční kolky. 

Zásobovač cigarety a tabák dodával dvojici podnikatelů do Písku - otci a synovi, kteří tam měli legální obchod. Otec pak s vědomím, že jde o nezdaněné zboží, část cigaret dodal ženě provozující v Písku trafiku. Do dalšího prodeje nelegálních cigaret se zapojila i její matka. Trafikantka část cigaret předala dalšímu muži, který je odvezl zpeněžit do Prahy. Otec se synem obchodovali i s nelegálním alkoholem, dodal policejní mluvčí.

Tagy: daně kriminalisté stat

Zdroje: ČTK