Dnes je středa 3. března 2021., Svátek má Kamil
Počasí dnes 12°C Skoro jasno

Megaphone mění zvuk i styl a pokřtil indie-popové album “In Time”

Megaphone mění zvuk i styl a pokřtil indie-popové album “In Time”
zdroj: Profimedia.cz

Pražská původně funková kapela Megaphone si pro fanoušky připravila pořádný balík překvapení. Zásadně změnila svůj styl, zvuk i sestavu. Tytam jsou pohledné a zpěvné vokalistky, místo nich nastoupila elektronika a moderní indiepopový taneční kabátek.

Předzvěstí změny byl zkraje roku singl Don't be late, který se již několik měsíců objevuje se v českém éteru (např. Expres FM). Zpěvák Bob Sláma k tomu dodává: “Již dlouho jsme věděli, že chceme zásadní změnu, ale přerod z funkové do indie elektro popové kapely se nestane za 1 den. Více než rok pracujeme na nových písních, zvuku, show i vizuálu nového Megaphone. S novým stylem a soundem chceme v roce 2020 objet kluby a vrátit se i na velké festivaly jako Colours of Ostrava, Rock for people a další.”

Výsledek více než roční práce kapela představuje na albu “In Time”. Křest proběhl 2.11. v Café v lese a album posvětila známá zpěvačka Klára Výtisková (Klara & The Pop, dříve Toxique a další). Klára k tomu na křtu dodala: „Aby písníčky byly dobrý, tak musíte prožít strašně moc emocí. Já jsem slyšela celou tu desku a je fakt dobrá. Dříve jste dělali funky, teď děláte elektro a to vám hrozně sluší. Kluci gratuluji vám za tu desku.” Kapela se v únoru chystá na klubové turné, na nějž budou navazovat letní festivaly.

IMG_7765 zdroj: Profimedia.cz

Megaphone chce kráčet ve stopách kapel jako Two Door Cinema Club, The Foals, Wombats či třeba nedávných vítězů Grammy The 1975. Klávesista Honza Šimáček (mimo jiné United Flavour, Mr. Cocoman & The solid vibes a další) k tomu dodává „Naší inspirací je současná britská indie scéna s lehkým dotykem toho lepšího z 80. let". Album produkoval uznávaný slovenský producent a člen kapely Lavagance Marek Rakovický.

Deska In Time je k poslechu na všech hlavních streamovacích službách: www.intime.megaphone.cz

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,680 21,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma