Dnes je čtvrtek 9. února 2023., Svátek má Apolena
Počasí dnes -7°C Skoro jasno

Megaphone mění zvuk i styl a pokřtil indie-popové album “In Time”

Megaphone mění zvuk i styl a pokřtil indie-popové album “In Time”
zdroj: Profimedia

Pražská původně funková kapela Megaphone si pro fanoušky připravila pořádný balík překvapení. Zásadně změnila svůj styl, zvuk i sestavu. Tytam jsou pohledné a zpěvné vokalistky, místo nich nastoupila elektronika a moderní indiepopový taneční kabátek.

Předzvěstí změny byl zkraje roku singl Don't be late, který se již několik měsíců objevuje se v českém éteru (např. Expres FM). Zpěvák Bob Sláma k tomu dodává: “Již dlouho jsme věděli, že chceme zásadní změnu, ale přerod z funkové do indie elektro popové kapely se nestane za 1 den. Více než rok pracujeme na nových písních, zvuku, show i vizuálu nového Megaphone. S novým stylem a soundem chceme v roce 2020 objet kluby a vrátit se i na velké festivaly jako Colours of Ostrava, Rock for people a další.”

Výsledek více než roční práce kapela představuje na albu “In Time”. Křest proběhl 2.11. v Café v lese a album posvětila známá zpěvačka Klára Výtisková (Klara & The Pop, dříve Toxique a další). Klára k tomu na křtu dodala: „Aby písníčky byly dobrý, tak musíte prožít strašně moc emocí. Já jsem slyšela celou tu desku a je fakt dobrá. Dříve jste dělali funky, teď děláte elektro a to vám hrozně sluší. Kluci gratuluji vám za tu desku.” Kapela se v únoru chystá na klubové turné, na nějž budou navazovat letní festivaly.

IMG_7765 zdroj: Profimedia

Megaphone chce kráčet ve stopách kapel jako Two Door Cinema Club, The Foals, Wombats či třeba nedávných vítězů Grammy The 1975. Klávesista Honza Šimáček (mimo jiné United Flavour, Mr. Cocoman & The solid vibes a další) k tomu dodává „Naší inspirací je současná britská indie scéna s lehkým dotykem toho lepšího z 80. let". Album produkoval uznávaný slovenský producent a člen kapely Lavagance Marek Rakovický.

Deska In Time je k poslechu na všech hlavních streamovacích službách: www.intime.megaphone.cz

Zdroje:
Inzerce