Dnes je pondělí 27. května 2024., Svátek má Valdemar
Počasí dnes 23°C Polojasno

Končí další dodavatel energií, zasáhne to až pět tisíc odběratelů

Končí další dodavatel energií, zasáhne to až pět tisíc odběratelů
„Vážení zákazníci, je nám líto, ale jsme nuceni ukončit naší činnost,“ uvedly Františkovy energie na webu (Ilustrační foto) | zdroj: Profimedia

V režimu dodavatele poslední instance (DPI) skončí dalších téměř 5000 odběratelů, dodavatel energií Františkovy energie ukončil činnost.

Vyplývá z informací na webu Operátora trhu s elektřinou (OTE). Podle jeho dat dodává firma elektřinu 2635 zákazníkům a plyn 2350 zákazníkům, jde tak o téměř 5000 odběratelů.

O ukončení činnosti informuje na svém webu stručně i samotná firma. „Vážení zákazníci, je nám líto, ale jsme nuceni ukončit naší činnost,“ uvedly Františkovy energie na webu.

Společnost Františkovy energie je už několikátým dodavatelem energií, který od poloviny října oznámil ukončení činnosti. Po Bohemia Energy, která dodávala energie asi 900 000 klientům, skončily také firmy Kolibřík energie s 28 000 klienty, A-PLUS Energie se 150 odběrnými místy, Ray Energy, která dodávala zhruba 3000 klientů a Microenergy, která dodávala energie více než 760 zákazníkům. Patřil mezi ně například i Energetický regulační úřad (ERÚ).

Činnost ukončila také společnost Energie pro Tebe, která dodávala plyn více než třem stovkám odběratelům a Český Energetický Dodavatel, který měl více než 7000 odběratelů.

Odběratelům zajistí dodávky plynu a elektřiny dodavatelé poslední instance, bez energií tedy nezůstanou. Energie jim dodá dominantní dodavatel v daném regionu. Dodavatelem poslední instance jsou v případě elektrické energie v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR).

Zdroje: