Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes 0°C Zataženo

Komunisté pomohou Kalouskovi spasit venkov. Je to možné, Nečasi

Komunisté pomohou Kalouskovi spasit venkov. Je to možné, Nečasi
zdroj: Profimedia

Zákon o rozpočtovém určení daní vrazí velmi pravděpodobně další klín do vládní koalice. Všichni koaliční partneři přikyvují, že se menším obcím musí přidat peníze do rozpočtu, neshodnou se však, odkud by se mělo brát.

Premiér Nečas vytrvale hájí pozici ODS, že se malým obcím nesmí brát na úkor čtyř největších měst. Věci veřejné ještě nezaujaly k návrhu novely oficiální stanovisko. Případnou podporu TOP09 v prosazení zákona nicméně přislíbili někteří komunisté.

Na konferenci starostů v Brně Petr Nečas uvedl, že návrh ministra financí Miroslava Kalouska má stranický charakter. "Je založen na řevnivosti a zbytečně hloubí dělící příkopy v naší zemi," uvedl Nečas.

Vztekají se kvůli penězovodům

Obhajoby návrhu z dílny TOP09 se chopil předseda poslaneckého klubu Petr Gazdík. "Proč má mít Plzeň 1,7x víc financí než České Budějovice? Není to spor mezi městem a vesnicí, ale mezi nespravedlivým přerozdělením. Náš návrh vychází z analýzy Vysoké školy ekonomické, kde je jasně napsáno, že všechny obce bez rozdílu, mají ve 45 procentech shodné výdaje," hájí pro ParlamentníListy.cz návrh zákona Gazdík.

Celý článek na ParlamentniListy.cz