Každý třetí úraz na lyžích je vážný. Škody šplhají do milionů

- Komerční sdělení autor: Inzerce

Z pohledu zimních sportů je lyžování nejrizikovějším sportem. Každý třetí úraz ze sjezdovky je vážný, na snowboardu je to dokonce 55 % všech úrazů. Nejzávažnější zranění jsou způsobena srážkou s jiným lyžařem. Do zahraničí přesto vyráží bez komerčního cestovního pojištění 17 % Čechů.

Zahraniční i tuzemské skiareály po roce opět otevírají své brány a vítají lyžaře. Vydat se do zahraničí bez kvalitního komerčního pojištění je ale nezodpovědnost. Pojišťovny každoročně evidují stovky zranění. Mezi ty vůbec nejvážnější patří úrazy, ke kterým dojde při srážce s jiným lyžařem. V takových případech škody dosahují nejvyšších částek. Pokud dojde k nehodě, musí totiž viník uhradit i škody vzniklé na zdraví nebo majetku poškozeného, či náklady na transport. Zvláště u zimních sportů je tedy nutné dbát na klíčové parametry pojištění a dostatečně vysoké limity. I když Češi nejčastěji vyráží na hory v rámci EU, na Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC kartu, spoléhat nelze. Modrou kartičku totiž lze uplatnit jen ve státních zdravotnických zařízeních. Většina klinik v horských oblastech je ale soukromá.

Nejčastější zranění na sjezdovkách

tabulka11

Co musí obsahovat kvalitní pojištění

Před cestou na lyže do zahraničí by si každý měl ohlídat hlavně adekvátní výši limitů, která by měla být alespoň 2 mil. korun. Důležitým parametrem je pojištění odpovědnosti za způsobené škody na zdraví či majetku třetích osob ve výši nejméně 1 mil. korun. Nepostradatelné jsou asistenční služby. V případě potíží asistenční centrum zajistí nejvhodnější postup řešení problémů. ERV Evropská pojišťovna nabízí komplexní balíček pojištění Sbaleno „Na lyže“, který je sestaven přímo pro dovolenou na horách. Pojištění myslí i na transport vrtulníkem do nemocnice nebo převoz zpět do Česka. Obsahuje i právní zastoupení, které oceníte, když dojde ke srážce na sjezdovce. Je totiž běžné, že účastníci nehody podávají předběžnou žalobu a až následně se šetřením určuje její viník. 

Případ klienta ERV Evropské pojišťovny

Jak se mohou vyšplhat náklady na léčení, dokazuje případ klienta ERV Evropské pojišťovny, který v Alpách srazil 55letou lyžařku. Žena utrpěla zlomeninu holenní kosti a krčku, dále měla přetrhané kolenní vazy. Celkové náklady na léčbu a způsobenou škodu při nehodě na horách v zahraničí se vyšplhaly na téměř dva miliony korun. 

Zdroje: Inzerce