Dnes je středa 16. dubna 2025., Svátek má Irena
Počasí dnes 22°C Polojasno

Kauza Bátora se přiostřuje: Kalousek se chtěl spojit s komunisty

19. 8. 2011 – 14:34 | Zpravodajství | Danica Klein

Kauza Bátora se přiostřuje: Kalousek se chtěl spojit s komunisty
zdroj: Mediafax

Kdo si myslel, že včerejší výměna názorů mezi premiérem Petrem Nečasem a ministrem financí Miroslavem Kalouskem k tématu Bátora je poslední, mýlil se. Za Nečase se dnes v tiskovém prohlášení postavil i předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Zbyněk Stanjura s ohledem na minulost napadl Miroslava Kalouska za aplikaci dvojího metru na pojem extremismus připomenul mu úmysl sestavit vládu za tiché podpory komunistů.

Jasné pokyny

Ministr školství Josef Dobeš se od slov svého podřízeného Ladislava Bátory distancoval. Pokud se prý budou opakovat, učiní další kroky.

"Panu Bátorovi jsem jeho chování vytknul a udělil mu jednoznačné pokyny ohledně jeho veřejného vystupování. Pokud se jimi pan Bátora nebude řídit, či pokud u něj zjistím jakékoli projevy politického extremismu, budu neprodleně konat i v personální oblasti," naznačuje Dobeš, že by mohl přikročit i k Bátorovu odvolání.

Více se dočtete na ParlamentniListy.cz.

Předchozí článek

Zlé časy se blíží. Nenaděláme nic, zoufá si Kalousek

Následující článek

Starej chudáček a osina v zadku. Kníže uráží a Bátora nesmí? Tak to ne