Dnes je úterý 16. prosince 2025., Svátek má Albína
Počasí dnes -1°C Zataženo

Janoušek zůstane za mřížemi, nemocný není

11. 2. 2015 – 8:47 | Zpravodajství | str

Janoušek zůstane za mřížemi, nemocný není
Odsouzený Janoušek doufal v propuštění z vězení marnězdroj: Profimedia

Podnikatel Roman Janoušek odsouzený na 4,5 roku vězení za to, že srazil ženu automobilem, zůstává ze mřížemi. S žádostí o přerušení trestu ze zdravotních důvodů neuspěl.

Janoušek tvrdí, že ho pobyt za mřížemi ohrožuje. Krajský soud v Brně je ovšem opačného názoru.

Šestačtyřicetiletého lobbistu vyšetřili vězeňští lékaři při nástupu do výkonu trestu loni v listopadu a znovu letos v lednu. Podle lékařů mu za mřížemi nehrozí větší zdravotní riziko než na svobodě. "Mám zprávu z vyšetření, kde jeden lékař doporučuje přerušit trest, a dva jsou proti. Výsledek je tedy nepřerušit a o to se opřel soudce ve svém rozhodnutí," potvrdil informace Janouškův obhájce Vít Široký.

Janoušek se údajně při plavbě na jachtě uhodit o stěžeň lodi. Poranění mělo za následek sníženou schopnost koncentrace v době havárie, za kterou byl pravomocně odsouzen. Kvůli stejnému úrazu v roce 2013 podstoupil operaci hlavy.

Široký trvá na tom, že Janoušek k pobytu ve vězení zdravotně způsobilý není. Ve zprávě podle advokáta stojí pouze to, že Janouškovi se v případě úrazu dostane ve vězeňské nemocnici stejné péče jako na svobodě. Janouškův právník podá proti rozhodnutí stížnost, o které bude rozhodovat nadřízený olomoucký vrchní soud.

Nechvalně známý pražský podnikatel a neoficiální pravá ruka exprimátora hlavního města Béma si odpykává trest za to, že v opilosti srazil ženu na přechodu a z místa činu utekl. Za těžké ublížení na zdraví mu hrozilo až 10 let vězení.

Předchozí článek

Japonská Godzilla by bez Zdeňka Buriana nejspíš vůbec nevznikla

Následující článek

Čeští sjezdaři skončili v týmové soutěži už v osmifinále

Nejnovější články