Dnes je pátek 5. prosince 2025., Svátek má Jitka
Počasí dnes 9°C Zataženo

Janoušek chce ven z vězení

7. 1. 2015 – 19:10 | Zpravodajství | var

Janoušek chce ven z vězení
Lobbista Roman Janoušekzdroj: Profimedia

Lobbista Roman Janoušek žádá kvůli zdravotním problémům o přerušení trestu vězení. Lobbista loni v listopadu nastoupil do vězení v Brně, aby si odpykal trest 4,5 roku za to, že v opilosti autem srazil a vážně zranil ženu, která s ním chtěla řešit jejich předchozí dopravní nehodu, a z místa srážky ujel.

Lobbistův advokát Vít Široký už dříve uváděl, že jeho klient má problémy po operaci hlavy a možná se bude muset podrobit dalšímu zákroku. Kvůli tomu již loni žádal o odklad nástupu do vězení. "Když klient nastoupil, tak se už nerozhoduje o žádosti o odklad trestu. My jsme ji tedy pouze změnili na žádost o přerušení výkonu trestu ze stejných důvodů, ze kterých jsme podávali žádost o odklad," řekl Široký České televizi.

"Vyšetření jsou trošku komplikovanější, rozhodně to není hotové a asi to bude ještě nějakou dobu trvat," doplnil.

Protože je Janoušek ve vězení v brněnských Bohunicích, bude se žádostí o přerušení trestu zabývat Krajský soud v Brně. Žádost podle televize dostal soud 8. prosince. "Je-li odsouzený stižen těžkou nemocí, může předseda senátu výkon trestu na potřebnou dobu přerušit," řekla obecně mluvčí krajského soudu Lenka Smutná.

Předchozí článek

Srazí Mynáře jeho vila na kolena?

Následující článek

Fantazie! Biatlonistky si podmanily štafetu v Oberhofu

Nejnovější články