Cestující napadli posádku Travel Service. Chtěli letět s Izraelci

- Aktuality autor: roj

Izraelští cestující, kteří měli ve čtvrtek letět z Ben Gurionova letiště v Tel Avivu do Paříže, napadli palubní personál českých aerolinek Travel Service. Nespokojené pasažéry musela uklidňoval policie, i tak však někteří odmítli nastoupit. Požadovali let s izraelskou společností.

Cestující napadli posádku aerolinek Travel Service (ilustrační snímek)

Cestující napadli posádku aerolinek Travel Service (ilustrační snímek),zdroj: ThinkStock

"Zaplatil jsem, abych letěl s izraelskou společností a ne s Čechy," citoval server ynetnews.com jistého pasažéra jménem Jossi. "Cítím se v bezpečí jen s izraelskou leteckou společností," dodal.

Let do Paříže si od českých aerolinek pronajala izraelská letecká společnost Arkia, jejíž dva stevardi byli na palubě českého stroje. Ani to ale některé cestující neuklidnilo.

Situace se normalizovala až po příjezdu policie, i tak se ale ne všichni cestující rozhodli do letadla nastoupit. Let měl nakonec asi hodinové zpoždění.

Pasažérka se jménem Daniela uvedla, že kvůli českým aerolinkám nastalo na letišti mezi cestujícími veliké pozdvižení. "Byl tam jeden agresivní pasažér, který incident rozdmýchal," dodala.

Společnost Arkia v prohlášení uvedla, že ji přehnaná reakce některých cestujících šokovala. Uvedla také, že Travel Service patří k největším a nejspolehlivějším aerolinkám v Evropě a že česká firma svá letadla pronajímá několika izraelským společnostem.

Tagy: Česko zahraničí domácí Izrael letecká doprava

Zdroje: ČTK