Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

Budeme během letošní zimy utahovat kohoutky?

Budeme během letošní zimy utahovat kohoutky?
zdroj: tisková zpráva

Přestože pro mnoho lidí představuje konec roku vítanou úlevu od pracovního zápřahu, zima s sebou zároveň přináší řadu událostí, které zatíží rodinný rozpočet. Naštěstí má i tento problém snadné řešení.

Blíží se Vánoce, jejichž finanční náročnost se zvedá s každým dítětem a rodinným příbuzným navíc, kterého chcete obdarovat zajímavým a hodnotným darem. Naštěstí se lze, na rozdíl od pravidelných měsíčních plateb, které výrazně zasahují do rodinného rozpočtu, s příbuznými dohodnout. Platbám za energie se ale jen tak nevyhneme. A i když existuje možnost, jak je optimalizovat, každý měsíc vám ukousnou pořádnou částku z rozpočtu. Navíc, ani tady nemáte jistotu, že částky, které platíte u některých dodavatelů nyní, budou platit i za půl roku. Tak trochu to celé připomíná předpovídání počasí.

Přestože meteorologové odmítají dlouhodobé předpovědi na několik měsíců dopředu, odhady říkají, že střední Evropu zasáhnou výrazné mrazy a leckde budou padat rekordy. Pokud milujete lyžování, asi se můžete těšit, ale jestli patříte mezi jedince, kteří mají rádi spíš teplo, připravte si buď pořádný kabát a rukavice, nebo lepší a výhodnější smlouvu na dodávku energií. V oblasti energií totiž není nic jisté.

Zatímco ceny plynu se zřejmě moc měnit nebudou, v oblasti cen elektřiny je situace nejistá. Řada dodavatelů proto s oznámením cen na příští rok čeká. Jak se mají zákazníci s touto nelehkou situací poprat, aby neplatili zbytečně peníze navíc? Klíčová je v tomto případě volba správného dodavatele, na kterého je spoleh. Vybrat si ho můžete například přes internetový srovnávač cen srovnam.cz.

Srovnam.cz funguje zdarma a nemusíte zadávat žádné kontaktní údaje, ani email. Stačí zadat kde bydlíte a kolik měsíčně platíte za energie. Pak už to nechte na srovnam.cz. Kalkulačka porovná nabídky více než 50 dodavatelů a řekne vám, s jakým dodavatelem byste nejvíce ušetřili právě vy. Navíc také pohlídá, jestli vybraný poskytovatel nepoužívá automatické prodlužování smlouvy nebo neúčtuje poplatky za odstoupení od smlouvy. Díky tomu prožijete klidnější zimu bez starostí o to, kolik jste za teplo utratili.

Zdroje:
Inzerce