Dnes je pondělí 27. května 2024., Svátek má Valdemar
Počasí dnes 22°C Oblačno

Někdy musíte svým nejbližším pomoct rozhoupat se… a ušetřit

Někdy musíte svým nejbližším pomoct rozhoupat se… a ušetřit
zdroj: tisková zpráva

Znáte situaci, kdy víte, že by někomu z vašich nejbližších pomohla nějaká změna, ale zdráháte se jim plést do života? Nebojte se a pusťte se do toho, vždyť kdo jiný, než člen rodiny a nebo blízký přítel by měl pomoci dobře míněnou radou? Můžete svému kamarádovi vysvětlit, že ten účes prostě není to pravé ořechové, případně poskytnout podporu přítelkyni, která se už půl roku rozhoupává, jestli si má pořídit to tetování, o kterém mluví snad od střední školy.

Někdy ovšem nemusí jít o věci, které se týkají životního stylu. Kdo z vás neslyšel, jak si jeho babička stěžuje na to, že je všechno drahé a z důchodu jí moc nezbyde? A nemusí to být jen babička, může jít i o tu přítelkyni, která se sice k tatérovi objednala, ale teď řeší, kde najít v rozpočtu peníze na splnění snu. Málokdo si přitom uvědomí, že nemusí v rámci výdajů šetřit tím, že si něco odepře. Ušetřit se dá mnohem jednodušeji a vy svým blízkým můžete poradit jak.

Jedním ze základních výdajů, které vám z rozpočtu ukusují každý měsíc, jsou energie. Přitom spousta z nás se spokojila s první nabídkou prvního dodavatele, na kterého narazila a pak už bere placení jako do kamene vytesanou částku.

Stačí ale zajít na stránky srovnam.cz a podívat se, jestli už pár let neplatíte zbytečně velké peníze, i když by jiný dodavatel mohl poskytnout elektřinu a plyn za nižší částky.

Na tohle zjištění nepotřebujete skoro nic. Stačí zadat kde bydlíte, kolik měsíčně platíte a srovnávač vám řekne, kdo z dodavatelů má pro vás nejlepší nabídku a o kolik se liší od vaší současné smlouvy. Možná, že vy jste vybírali dobře a máte to nejlepší na trhu, ale mají to stejně i vaši blízcí?

Každá ušetřená koruna se hodí a srovnam.cz je nejsnazší způsob, jak zjistit, jestli nepřišel čas na změnu. Kamarádi i rodina vaší radu určitě ocení a vy si budete moci vyplnit políčko Modrého života a vědět, že jste jim pomohli.

Zdroje: