Dnes je čtvrtek 28. září 2023., Svátek má Václav
Počasí dnes 25°C Polojasno

Tři kroky k tomu, abyste snížili své měsíční výdaje

Tři kroky k tomu, abyste snížili své měsíční výdaje
zdroj: ThinkStock

Televize, telefon, pojištění, elektřina, plyn… Položky, které každý měsíc ukusují z vašeho rozpočtu peníze, protože se bez nich v dnešní době prostě neobejdete. Spousta z nás si ale neuvědomuje, že by se na elektřině a plynu dalo výrazně ušetřit, a to jen volbou jiného dodavatele, který může nabídnout výhodnější ceny. 

Jenže, kdo se má zjišťovat se všemi možnými nabídkami cen energií a procházet jednoho dodavatele po druhém a ještě kontrolovat, zda někde není nějaký háček. A právě tady uděláte první krok ze tří, díky nimž ušetříte. A snadno.

Jděte na stránky srovnam.cz a zadejte potřebné údaje pro plyn i elektřinu. Ne, nebojte, pro srovnání nabídek dodavatelů není potřeba zadávat vaše kontaktní údaje. . Stačí zadat město, ve kterém bydlíte a alespoň přibližnou spotřebu nebo výši záloh. Pošlete data systému ke srovnání a počkejte na výsledek.

Srovnam.cz pracuje s monitorovanými daty z českého trhu a během pár vteřin vám porovná nabídky, které by dodavatelé pro vaši lokalitu měli a spočítá vám, kolik byste platili. Jakmile najdete tu nejvýhodnější nabídku, připravte se na krok číslo dvě – změnu dodavatele. Možná vám s dosavadním bylo dobře, ale každá uspořená tisícovka se hodí. Navíc s tímhle srovnávačem máte jistotu, že kontroluje i další věci jako je automatické prodlužování smlouvy či sankce za její předčasné ukončení. Víte tedy, do čeho jdete.

Jakmile změníte dodavatele, je tu už jen poslední, třetí krok. Užívejte si pocit, že jste ušetřili peníze, které jste zcela zbytečně každý měsíc platili jen proto, že jste nevěděli o nějaké lepší nabídce na trhu. Někdy se dá šetřit i na věcech, které jsou nutnou součástí života a ani nemusíte slevovat ze svých životných standardů. 

Zdroje: