Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes 0°C Zataženo

Vyplatí se změnit svého dodavatele energií?

Vyplatí se změnit svého dodavatele energií?
zdroj: tisková zpráva

Měnit poskytovatele nějakých služeb se může někomu zdát jako psychicky náročný proces. Vypovědět smlouvu, odrazit snahu o to, abyste u společnosti zůstali, začít vyřizovat náhradu… Sice tak ušetříte, ale komu by se do toho chtělo? 

Spíše je ale na místě říct, že měnit poskytovatele náročný proces byl, ale dnes už to neplatí. Navíc jde o věc, která se vám může pořádně vyplatit, především v oblasti dodavatelů energií, kde se firmy předhání v tom, jak snížit cenu pro koncového zákazníka – tedy pro vás.

A zákazníci na to začínají přicházet. Jen za první polovinu letošního roku se podle statistik OTE zvýšil počet změn dodavatelů plynu o 11 procent. Předchozí roky v tomto ohledu trh stagnoval, ale to se mění. Trh s energiemi se začíná rozhýbávat a firmy se snaží konkurenci předehnat. Zároveň si lidé  uvědomují, že změnou dodavatele mohou ušetřit tisíce korun. Samozřejmě je tu háček spočívající v tom, že musíte vyznat v celé nabídce dodavatelů. Nebo nemusíte…?

Když se vydáte na stránky srovnam.cz, odpadnou vám starosti s tím, jak co nejlépe porovnat jednotlivé nabídky. Přehledný web vám ukáže, kdo má tu nejlevnější nabídku a k analýze dat z celého trhu mu stačí město, ve kterém bydlíte a kolik za elektřinu a plyn utratíte. Nemusíte nutně zadávat přesná čísla, stačí rámcově kolik víte, že vám každý měsíc zmizí z účtu. I tak vám srovnam.cz najde toho nejvhodnějšího dodavatele pro vás a nejspíš budete překvapení, kolik se dá tak snadno ušetřit.

Stejně tak budete překvapení tím, jak snadné je následně dodavatele změnit. To, že se k tomu odhodlává stále víc lidí spočívá i v tom, že si firmy uvědomily, že proces nesmí být složitý. Veškeré papírování tak za vás dnes vyřídí dodavatel, pro kterého se rozhodnete. Na vás vlastně je jen zadat pár údajů do srovnam.cz a vybrat si toho, který vám nabídne nejlepší smlouvu. 

Zdroje: