Dnes je úterý 18. listopadu 2025., Svátek má Romana
Počasí dnes -3°C Polojasno

Autor služebního zákona: John nepotřebuje souhlas Nečase

20. 1. 2011 – 15:45 | Zpravodajství | Jakub Procházka

Autor služebního zákona: John nepotřebuje souhlas Nečase
zdroj: Mediafax

Tahanice kolem policejního prezidenta respektive jeho způsobu zvolení hned tak neskončí. Otázkou zůstává, kam až dokáží ministr vnitra Radek John a premiér Petr Nečas při vzájemné neústupnosti zajít. A zda bude odsud možnost důstojného návratu pro oba?

Koho jiného se zeptat na výklad zákona než samotného autora legislativní úpravy. Petr Tomek redakci serveru ParlamentníListy.cz poskytl právní expertízu, která je sice jednoznačná, ale může si z ní odnést jak premiér tak ministr vnitra to, co se mu nejvíce hodí.

Hodinu po oznámení výběru Petra Lessyho kontroval na tiskové konferenci premiér Petr Nečas.

Nejdříve si rýpl, že mu verdikt komise dal ministr vnitra vědět prostřednictvím sms jeho asistentky a pak podle očekávání opět zpochybnil komisi i legitimnost výběrového řízení. "Ministr vnitra má sice právo výběru, ale i on musí respektovat služební zákon a v tomto případě není jistota, že byl dodržen, " povzdechl si Nečas.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Předchozí článek

VV brojí proti Šnajdrovi (ODS). Plány Hegera ale chválí

Následující článek

Muž údajně sexuálně zneužíval šestileté neteře

Nejnovější články