Dnes je středa 25. května 2022., Svátek má Viola
Počasí dnes 13°C Občasný déšť

VV brojí proti Šnajdrovi (ODS). Plány Hegera ale chválí

VV brojí proti Šnajdrovi (ODS). Plány Hegera ale chválí
zdroj: tisková zpráva

Věci veřejné chtějí podporovat reformní kroky ve zdravotnictví, jež chystá ministr Leoš Heger. Strana ale zároveň burcuje proti "zlodějským projektům" kolem Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), jakým je například IZIP.

"Za dvacet let se dosud žádná vláda nepustila do žádné reformy ve zdravotnictví, a tak je třeba podpořit tu, kterou dělá docent Heger," zmínili poslanci VV na brífinku. Pak už jen hanili. Středobodem jejich lkaní se stal především poslanec ODS Marek Šnajdr, který je šéfem správní rady VZP.

Státní Všeobecná zdravotní pojišťovna prý totiž dovolila, aby se utratily peníze pojištěnců za projekty, které nikdo nepoužívá. Například za elektronické zdravotní knížky IZIP - tam se ztratila více, než miliarda korun.  Dalších 240 milionů šlo bez výběrového řízení pro firmu Lenia, která má kontrolovat kamery a alarmy v budovách pojišťovny.

„VZP prohospodařila v krátké době mnohamiliardové přebytky. Jde o podezření z hrubých hospodářských trestných činů, a také o pletichy při výběrovém řízení," uvedli poslanci z VV.

Celý článek na ParlamentniListy.cz