Dnes je pondělí 5. prosince 2022., Svátek má Jitka
Počasí dnes 5°C Občasný déšť

Živá Barbie je pěkná rasistka a navíc nesnáší feminismus

Živá Barbie je pěkná rasistka a navíc nesnáší feminismus
Valerija Lukjanovová vypadá jako oživlá Barbie. Její názory tomu odpovídají | zdroj: Profimedia

Osmadvacetiletá Ukrajinka Valerija Lukjanovová rozbouřila vody internetu kvůli svému vzhledu živé panenky Barbie. Debaty o počtu plastik, které nejspíš musela podstoupit, aby dosáhla dokonale umělého vzhledu, nyní patrně přebije nový námět – její rasistické a antifeministické názory.

Lukjanovová věří, že její vzhled není prototypem západního ideálu krásy. Kdepak. "Všichni chtějí štíhlou postavu. Všichni si nechávají dělat prsa. Každý si nechává upravit obličej, pokud není ideální, víte? Každý usiluje o zlatý řez. Nyní je to globální," uvedla v rozhovoru pro časopis GQ mladá žena, která si říká Amatuje a na svém YouTube kanále vypráví divákům o astrálních světech, pravdě a kosmetice.

Skutečnost, že se ideál krásy historicky mění, vysvětluje nikoli tím, že je krása relativní, ale "mícháním ras".

„Rus se například ožení s Arménkou. Mají spolu dítě. Je to rozkošná holčička, ale má nos po tátovi. Takže jde a nechá si ho lehce zmenšit a pak je to v pohodě. V dnešní době se míchají etnika, takže se objevují degenerace. Takhle to nebývalo. Vzpomeňte si, kolik krásných žen bylo v 50. a 60. letech bez chirurgických zákroků,“ soudí dívka.

Třešničkou na dortu je její odmítavý postoj vůči feminismu (děti a manželství přitom kategorický odmítá s tím, že by se raději nechala mučit, než mít rodinu) a touha po breathariánství, tedy životu bez jídla a spánku.

Blonďatá Ukrajinka s nereálně úzkým pasem a objemným dekoltem skutečně dostává své přezdívce "živá Barbie". Možná by se měla soustředit spíš na úsměvy a pózování, než se pokoušet myslet. 

Zdroje:
Vlastní