Zemřel otec palestinského dítěte, které zahynulo po útoku izraelských žhářů

- Aktuality autor: pal

V izraelské nemocnici zemřel otec batolete, které uhořelo v domě u města Nabulus na Západním břehu, který zapálili izraelští extrémisté. Útok, který se odehrál na konci července, odsoudili palestinští i izraelští politici. 

Dům, který na konci července vypálili izraelští extrémisté

Dům, který na konci července vypálili izraelští extrémisté,zdroj: Profimedia.cz

Žháři v noci na 31. července zapálili dva domy ve vesnici Kfar Duma a zanechali na nich nápisy svědčící o tom, že šlo o akt pomsty.

V jednom domě byla čtyřčlenná rodina. Osmnáctiměsíční Alí Davábša uhořel a jeho rodiče a čtyřletý bratr utrpěli popáleniny na 70 až 90 procentech těla.

Rodina dnes byla informována, že v izraelské nemocnici podlehl svým zraněním Alího otec, Saíd Davabšá. Pohřben bude ještě dnes, řekl podle agentury AP Alího strýc Násir Davábša.

Palestinská samospráva připsala odpovědnost za útok izraelské vládě. Palestinské radikální hnutí Hamas vyhlásilo v reakci den zloby a oznámilo, že od této chvíle je legitimním cílem jakýkoli Izraelec.

Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás řekl, že se Izrael bude za tento nový zločin zodpovídat před Mezinárodním trestním soudem (ICC).

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu navštívil v nemocnici bratra uhořelého chlapce a v telefonátu s předsedou palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem slíbil, že izraelské úřady útočníky najdou a postaví před soud.

Tagy: zahraničí Izrael Palestina extremismus smrt dítěte

Zdroje: ČTK