Za fotku s vrahem Kajínkem dostali policisté písemné napomenutí

AKTUALITA - Aktuality autor: von

Tři policisté, kteří se vyfotili s omilostněným vrahem Jiřím Kajínkem a snímek v březnu zveřejnili na sociálních sítích, byli "potrestáni". Dostali písemné napomenutí.

Fotografie tří policistů v Ostravě s Jiřím Kajínkem

Fotografie tří policistů v Ostravě s Jiřím Kajínkem,zdroj: Twitter.com

Policisté už byli potrestáni koncem července. Jejich nadřízení ale nespecifikovali způsob trestu, který až nyní zveřejnila policie na svém webu.

"Ředitel Městského ředitelství policie Ostrava v rámci neveřejného řízení ve věcech služebního poměru uznal vinnými z kázeňského přestupku tři policisty a uložil jim kázeňský trest dle zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Rozhodnutí jsou pravomocná," uvedla dříve policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Fotografie vznikla před budovou Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Kajínek tam u služebního vozu policie zapózoval se třemi ozbrojenými policisty. Fotografie se následně rozšířila na sociálních sítích.

Kajínek byl odsouzen 23. června 1998 na doživotí za to, že v roce 1993 zastřelil podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda Juliána Pokoše, druhý osobní strážce střelbu přežil. Kajínek vinu nikdy nepřiznal, policii obvinil z vykonstruovaného procesu a soudy z předpojatosti. Jeho žádost o obnovu procesu zamítly vrchní i Ústavní soud. V roce 2010 měl premiéru film natočený na motivy jeho příběhu. Loni mu prezident Miloš Zeman udělil podmíněnou milost.

Tagy: Česko domácí Kajínek GIBS policie ČR česká justice prezidentská milost

Zdroje: ČTK