Vlaky a tramvaje už jezdí, lidem ale nejde elektřina

- Aktuality autor: var

Po ledové kalamitě zůstávají i ve čtvrtek bez proudu stále tisíce domácností. Nejhorší situace je na jihu Moravy, v jižních, severních a západních Čechách. Na železnici se však již situace vrací do normálu, vyjely téměř všechny regionální a dálkové vlaky Českých drah.

Námraza a ledovka způsobily v Česku několikadenní komplikace zejména v dopravě

Námraza a ledovka způsobily v Česku několikadenní komplikace zejména v dopravě,zdroj: Profimedia.cz

Sjízdné jsou také téměř všechny silnice, uzavřeno zůstává pouze několik lokálních komunikací. Tramvajový provoz se ve velkých městech převážně obnovil již ve středu, dnes pak vyjely do ulic i všechny tramvaje v Olomouci. 

Bez dodávek elektrického proudu jsou v Česku kvůli počasí stále tisícovky odběrných míst. Energetické společnosti původní poruchy odstranily, vlivem například nové námrazy nebo spadlým stromům ale přibyly nové.

Vlaky nejezdí kvůli spadlým stromům pouze na třech úsecích, během dneška by se ale i tam měly opět vrátit. Náhradní autobusová doprava je zavedena konkrétně v úseku Toužim - Bečov nad Teplou v Karlovarském kraji, na jihu Čech mezi Prachaticemi a Volary a na jihu Moravy mezi obcemi Silůvky a Moravské Bránice. 

Tagy: Česko doprava počasí dopravní kalamita

Zdroje: ČTK