Dnes je středa 31. května 2023., Svátek má Kamila
Počasí dnes 22°C Polojasno

Články autora

var

Zpravodajství

Bosnu čekají krušné časy a nepokoje

var 7. 1. 2015
Těžká ekonomická krize v Bosně se letos zřejmě ještě prohloubí. Očekávat se dají i nové protesty, podobné těm, které paralyzovaly balkánskou zemi loni v únoru. Po loňských říjnových volbách se navíc stále čeká na novou vládu.
Magazín

Taliban je před branami Kábulu

var 4. 1. 2015
Od dob vlády Talibanu se v afghánské metropoli mnohé změnilo. Vybombardované ruiny nahradily patrové činžovní domy a vily, počet obyvatel je pětinásobný a dopravní zácpy všudypřítomné. Hlavní ulice lemují obchody s mobilními telefony a počítači a salony krásy. Letos v zimě je ale Kábul jiný. Téměř každý Evropan město nadobro opustil, odjeli i mnozí Afghánci odhodlaní žádat v cizině o azyl.
Magazín

Před 15 lety otevřel Jelcin dveře Putinovi

var 31. 12. 2014
Právě na Silvestra roku 1999, tedy před patnácti lety, nečekaně rezignoval ruský prezident Boris Jelcin, muž, který symbolizoval divoká devadesátá léta v Rusku a vlastně celém východním bloku, a předal moc tehdy čerstvému premiérovi Vladimiru Putinovi.
Zpravodajství

První a jediný afghánský zábavní park slaví úspěchy

var 28. 12. 2014
Kabul City Park, jediný zábavní park v betonové afghánské metropoli, těžce zkoušené válkou, navštívilo od říjnového otevření desetitisíce lidí, napsal deník The Daily Mail.
Zpravodajství

Je Boží hod, připomínáme si narození Krista

var 25. 12. 2014
Na dnešek připadá Boží hod vánoční, první a pro křesťany nejdůležitější vánoční den, kdy se oslavuje narození Ježíše Krista. Na připomínku příchodu přislíbeného Mesiáše se v kostelích stavějí betlémy, tradiční jsou také vánoční hry, připravované většinou jako pásmo scén z příběhu o Ježíšově narození a koled.
Magazín

Jak Václav Klaus přichází o přátele. Kvůli Rusku

var 22. 12. 2014
Široké obhajování Vladimira Putina i bratříčkování se s evropskými politickými stranami, které jsou pokládány krajně pravicové, ubírá Václavu Klausovi řadu podporovatelů a přátel. Podle všeho s ním spolupráci pomalu ukončuje také prestižní libertariánský Cato Institute ve Washingtonu.
Zpravodajství

Duhan otočil, Hovory z Lán skončí

var 22. 12. 2014
Ještě 10.prosince uvedl šéf Českého rozhlasu Peter Duhan po schůzce s prezidentem, že vzhledem k tomu, že Miloš Zeman odmítá účinkovat v předtáčeném pořadu, Hovory z Lán se budou dále vysílat živě. V pondělí řekl Duhan internetové televizi DV TV, že změnil názor a na předtáčení Hovorů rozhlas trvá. Prezidentův mluvčí již potvrdil, že za těchto okolností nemá Zeman na pokračování pořadu zájem.
Zpravodajství

Babiš vyšetřovatel: kdy zavřete Rittiga?

var 22. 12. 2014
S nezávislostí justice to nadále nebude ani za nového režimu tak horké. Vicepremiér Andrej Babiš se na vládní radě pro boj s korupcí zeptal nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, kdy "zavřou Rittiga". Když mu šéfžalobce neodpověděl, ministr naštvaně opustil jednání. O případu píše server Česká justice.