Dnes je úterý 16. prosince 2025., Svátek má Albína
Počasí dnes -1°C Zataženo

Po noční explozích zůstává okolí Vrbětic evakuované

4. 12. 2014 – 10:30 | Zpravodajství | var

Po noční explozích zůstává okolí Vrbětic evakuované
Areál ve Vrběticích je přísně střežen, ale pořád v něm něco vybuchujezdroj: Profimedia

Krizová situace kolem areálu muničních skladů na Zlínsku pokračuje. Ze skladu číslo 12, ve kterém ve středu vybuchlo 12,8 tuny munice, se v noci ozvaly další dvě neřízené detonace, ve 23:00 a ve čtyři hodiny ráno. "Jednou šlo o silný a podruhé o středně silný výbuch," popsala policejní mluvčí. 

Neřízené výbuchy se ozývaly prakticky celý den a posléze v noci. Kvůli nim byl kromě zmíněných obcí evakuován areál bývalých Vlárských strojíren i blízká střední škola.

Evakuovaní lidé z Haluzic a Lipové, kteří museli ve středu kvůli výbuchům opustit domovy, se zatím domů nevrátí. Pyrotechnici budou zkoumat okolí vesnic, kde budou hledat střepiny, jež mohly ze skladu odlétnout. Večer pak rozhodnou o možném ukončení evakuace.

Předchozí článek

Vlaky a tramvaje už jezdí, lidem ale nejde elektřina

Následující článek

Aktualizováno: Grozným otřásl mimořádný útok ozbrojenců

Nejnovější články