Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Vláda lže o podpoře reforem, říká Keller. A přidává důkaz

Vláda lže o podpoře reforem, říká Keller. A přidává důkaz
zdroj: Mediafax

Vláda schválila první část sociální reformy, kterou připravilo ministerstvo práce a sociálních věcí. "Sociální reforma má podporu Svazu měst a obcí...," píše se v prohlášení ministra práce a sociálních věcí Jaroslava Drábka z 18. května, které dodnes na stránkách visí.

Ministr občanům bezostyšně lže, reagoval sociolog Jan Keller s odvoláním na vyjádření Svazu měst a obcí.

Svazu totiž sociální reformu odmítl už 17. května a následující den vydal na svých stránkách dementi zmíněného prohlášení ministra Drábka. „Dne 18. května 2011 schválila vláda ČR první část sociální reformy, kterou připravilo ministerstvo práce a sociálních věcí. V tiskové zprávě ministerstvo uvedlo, že sociální reforma má podporu Svazu měst a obcí ČR, což se nezakládá na pravdě," informuje svaz.

„Svaz opakovaně potvrzuje nutnost reformních kroků v sociální oblasti a ochotu na nich spolupracovat, ale zároveň požaduje, aby obce předem věděly, jaká je celková koncepce reformy a jaká role a kompetence jsou jim státem v těchto návrzích přisuzovány. ...v rámci řádného připomínkového řízení Svaz (kromě celé řady konkrétních připomínek) odmítl reformu jako celek." můžeme dále číst v prohlášení měst a obcí.

Celý článek na ParlamentniListy.cz