Bouřka na Vysočině způsobila požár domu, déšť zatopil sklepy

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Silná bouřka doprovázená přívalovým deštěm způsobila ve středu odpoledne požár rodinného domu v České Bělé na Havlíčkobrodsku. Přívalový déšť zvedl hladinu rybníka a voda zaplavila několika sklepů v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Další série bouřek doprovázených silným deštěm a větrem zasáhla Česko v pátek odpoledne. Nejvýrazněji opět na Vysočině a v západních Čechách.

Hasiči na Vysočině odstraňovali několik stromů spadlých na vozovku. Bouřka však jinak nezpůsobila vážnější škody. Uvedla to mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. 

Blesk zapálil stavení

Šest jednotek hasičů zasahovalo u požáru rodinného domu a hospodářského stavení v České Bělé. Podle mluvčí je pravděpodobné, že požár vznikl úderem blesku. Požár byl hlášen kolem 16:30, hasičům se ho podařilo brzy lokalizovat. Škoda ještě nebyla vyčíslena. 

Téměř ve stejné době bylo ohlášeno údajné protržení hráze rybníka v Horní Cerekvi ve směru na Nový Rychnov. Hasiči na místě zjistili, že přívalová vlna se přelila přes hráz a zatopila několik sklepů. "Protržení hráze nehrozí, hasiči ze sklepů čerpají vodu," uvedla Musilová. 

Ohlášený požár rodinného domu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku se nakonec změnil pouze na technickou pomoc. Hasiči na místě zjistili, že blesk, který udeřil do střechy, způsobil jen odhození asi 20 kusů střešních tašek a zapálil kabel.

Tagy: déšť bouřky Vysočina

Zdroje: ČTK