V noci na sobotu se ochladí. Podle meteorologů hrozí náledí

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Meteorologové varují řidiče i chodce před náledím, které se v Česku bude tvořit zejména v noci na sobotu. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Česko v pátek za teplého počasí zasáhnou dešťové či smíšené přeháňky a v noci na sobotu teplota klesne pod bod mrazu. Varování před náledím platí od sobotní půlnoci až do sobotního poledne, v této době hrozí komplikace při zásazích zdravotnických služeb i v zásobování. 

Na severu bude postupně sněžit

Podle ČHMÚ se v pátek na celém území ČR bude vyskytovat občasný déšť nebo přeháňky, na horách na severu a severovýchodě území srážky smíšené, postupně i sněhové. V noci na sobotu na severu Česka přejdou ve sněhové, k ránu však budou ustávat a oblačnost se bude zmenšovat. Teploty klesnou na nulu až minus čtyři stupně Celsia, a tak se v noci na sobotu místy vytvoří náledí. 

Meteorologové lidem doporučují, aby od sobotní půlnoci do sobotního poledne omezili jízdy autem, případně aby jezdili velmi opatrně a sledovali dopravní zpravodajství. Náledí by mohlo zkomplikovat zásahy zdravotnické záchranné služby i zásobování, varoval ČHMÚ.

Meteorologové také upozornili, že téměř jarní počasí, které panovalo v posledních dnech, o víkendu skončí, pak se obloha na mnoho dní zatáhne a ochladí se.

Tagy: déšť počasí ochlazeni zima náledí

Zdroje: ČTK