Dnes je sobota 27. února 2021., Svátek má Alexandr
Počasí dnes 2°C Oblačno

Uskromnili se - a stvořili bejvák snů

Uskromnili se - a stvořili bejvák snů
Takto by si autobus představoval málokdo... | zdroj: Profimedia.cz

Vypadá to jako pěkný byt, skutečnost je však trochu jiná. Mladý australský pár si udělal komfortní bydlení v autobusu - a teď s ním brázdí zemi.

Třiadvacetiletý Dylan Robert Bergamaschi a jeho o dva roky starší manželka Kallie Pauline si tak splnili sen. Nejdřív se však museli uskromnit. Rodina se na nějaký čas přestěhovala k (pra)rodičům, aby ušetřili peníze na renovaci starého autobusu a jeho proměnu v pohodlné bydlení na kolech. 

Nápad přitom Robert a Kallie dostali během svých líbánek v roce 2017. Projeli tehdy Skalnaté hory v Kanadě, později zamířili za relaxací na slunnou Havaj. Život na cestách se jim zalíbil natolik, že se rozhodli vnést pořádnou porci cestování i do své budoucnosti.

Starý autobus mladý pár koupil za více než třináct tisíc dolarů a dalších devět tisíc investoval do jeho kompletní přestavby v útulné, praktické a navíc i ekologické místo, jehož vybavení je poháněné solární energií.

Po měsících příprav v létě 2018 rodina - tehdy ještě tříčlenná - vyrazila na čtyřměsíční výlet Austrálií. Poté se vrátili na nějaký čas domů, Kallie potřebovala porodit. Počátkem prosince 2018 k prvnímu synkovi Lincolnovi přibyl i malý Zephyr. Po pauze na zotavenou se nicméně všichni opět vydali na cesty. Kdy si dají další pauzu, není jasné.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma