Dnes je pondělí 27. května 2024., Svátek má Valdemar
Počasí dnes 22°C Oblačno

Tesla v USA zvyšuje ceny všech svých aut, rostou ceny surovin

Tesla v USA zvyšuje ceny všech svých aut, rostou ceny surovin
Tesla už dříve posunula termín dodání některých aut s delším dojezdem určených pro americký trh až o jeden měsíc (Ilustrační foto) | zdroj: Profimedia

Americký výrobce elektromobilů Tesla zvyšuje ve Spojených státech ceny všech svých aut. Například Model Y Long-Range stojí 65 990 dolarů (1,57 milionu Kč), což je proti dosavadní ceně nárůst o 4,7 procenta.

Ukazují to ceny, které k dnešku firma uvádí na svém webu. Základní cena vozidla před úsporami činí 67 990 USD (téměř 1,62 milionu Kč). V situaci, kdy se odvětví potýká s problémy v dodavatelských řetězcích, to není první zdražení. Přispívá k němu i růst cen surovin.

Tesla už dříve posunula termín dodání některých aut s delším dojezdem určených pro americký trh až o jeden měsíc.

Tesla, podobně jako další automobilky, se potýká s vysokým růstem cen surovin, které při výrobě používá. Je to například hliník.

Šéf Tesly Elon Musk v posledních týdnech varoval před rizikem hospodářské recese. Začátkem tohoto měsíce řekl, že má „super špatný pocit“ z ekonomiky a v interním e-mailu manažerům podle agentury Reuters oznámil, že Tesla bude muset propouštět.

U vozu Model Y Long-Range pro Českou republiku Tesla k dnešku uvádí cenu 1,749.990 korun, cena před úsporami činí téměř 1,84 milionu Kč.

Zdroje: