Temný Pardubický kraj: Počet vražd a pokusů o ni se trojnásobně zvýšil
23. 7. 2012 – 15:11 | Zpravodajství | Lucie Hyblerová
Devět vražd nebo pokusů o ni vyšetřovali v letošním prvním pololetí policisté v Pardubickém kraji. Oproti stejnému období roku 2011 je to trojnásobek. Policistům se podařilo vypátrat všechny pachatele. Statistiku zveřejnila Policie ČR.
Většina pachatelů spáchala vraždu motivovanou osobními vztahy, jeden se dopustil loupežné vraždy a další dva činy spadají do kategorie "ostatní". Pět lidí zločin provedlo pod vlivem alkoholu, tři z nich byli recidivisté. Jedním z pachatelů je žena.
Nejtragičtějším dnem byla středa 13. června, kdy policisté začali vyšetřovat hned dvě vraždy. Při jedné zemřelo dítě, při druhé manželský pár. Vraždy se staly nedaleko od sebe, v Králíkách a Jablonném nad Orlicí na Orlickoústecku. Oba podezřelí muži trpěli duševní chorobou a policisté je umístili do vazební věznice v Brně-Bohunicích.
Smrt seniorky v Moravanech
První letošní vražda se stala 30. ledna v zahrádkářské kolonii v Pardubicích, kde čtyřiatřicetiletý muž kuchyňským nožem napadl šestadvacetiletého mladíka. Mladý muž zraněním na místě podlehl. Policie podezřelého našla během několika dní.
Policisté se zabývali i únorovou loupežnou vraždou v Moravanech u Pardubic, kde čtyřiačtyřicetiletý recidivista usmrtil seniorku. V době činu měl vycházku z psychiatrické léčebny, kde absolvoval ochrannou sexuologickou léčbu. Seniorku udusil a oloupil. Muž má z minulosti na svém kontě pokus o vraždu, znásilnění a rozsáhlou majetkovou trestnou činnost.