Dnes je pondělí 23. května 2022., Svátek má Vladimír
Počasí dnes 12°C Polojasno

Tajemný Onderka: Z ložnic a z koaličních schůzek se důvěrnosti nevynášejí

Tajemný Onderka: Z ložnic a z koaličních schůzek se důvěrnosti nevynášejí
zdroj: tisková zpráva

Jako pravý džentlmen se staví dosavadní brněnský primátor Roman Onderka. Na dotazy, jak probíhají pro něj a pro jeho vítěznou ČSSD velmi zásadní koaliční rozhovory, říká, že z ložnice a z jednání informace nedává.

Klobouk dolů před takovým postojem. Ovšem ne všichni v Brně jsou natolik diskrétní. Zvláště představitelé stran, kteří nemají co ztratit a naopak na soupeření vítězné ČSSD s druhou ODS mohou jedině vydělat.

Podle některých posledních informací je vše už bez ohledu na další schůzky předem domluvené. Tato prognóza uvažuje v Brně vládu pohodlné koalice vítězné ČSSD s druhou ODS. Jenže - zůstal by i v tomto případě Roman Onderka primátorem? Vždyť za takovou variantu by mohla ODS požadovat pro svého lídra Roberta Kotziana primátorské křeslo. A to je zřejmě předem nesplnitelné přání. Roman Onderka za sebou má už všechna nejdůležitější první jednání jak s ODS, tak s brněnskou třetí nejsilnější TOP 09 a také s lidovci: „Znovu opakuji, že podle počtu mandátů jednáme postupně se všemi stranami, které ve volbách uspěly, s výjimkou KSČM. S těmi jednat nebudeme," uvádí opakovaně donekonečna bez bližších podrobností primátor Onderka. V kuloárech se však tvrdí, že „z jeho ložnice" už vyšly nabídky na několik významných postů na radnici pro poražené soupeře výměnou právě za udržení dosavadního primátorského křesla.

Celý článek na ParlamentniListy.cz