Dnes je pondělí 6. února 2023., Svátek má Vanda
Počasí dnes -1°C Oblačno

Švejnar, Klaus, Dienstbier: Těmto politikům Češi věří nejvíc

Švejnar, Klaus, Dienstbier: Těmto politikům Češi věří nejvíc
zdroj: Mediafax

EXKLUZIVNĚ Červencový výzkum popularity politiků společnosti MÉDEA RESEARCH víceméně koresponduje s květnovými závěry agentury STEM. V obou případech se na čelních místech umístil prezident republiky Václav Klaus a senátor ČSSD Jiří Dientsbier.

Z vybraných osobností veřejného života je podle MÉDEA RESEARCH jasně nejpopulárnější ekonom a neúspěšný kandidát prezidentské volby z roku 2008 Jan Švejnar. Z politiků současné vládní koalice jsou nejoblíbenější Miroslava Němcová a Karel Schwarzenberg.

Švejnara kladně ocenilo 51 procent dotázaných, šéfka Poslanecké sněmovny se těší důvěře 39 procent dotázaných, předseda TOP 09 má o procento méně. Oproti Němcové má ovšem Schwarzenberg 36 procent negativních hodnocení, první dáma občanských demokratů pouhých 18. V hodnocení negativních postojů se daří zejména předsedovi KDU-ČSL Pavlu Bělobrádkovi. Negativně jej hodnotí pouze 11 procent respondentů. Jana Švejnara 12 procent a stínového ministra místního rozvoje za ČSSD Petr Hulinského 14 procent.

Co se opoziční ČSSD týká, nejlíp je na tom u respondentů Jiří Dienstbier (39 procent), Bohuslav Sobotka (32 procent) a Michal Hašek (24 procent). Líp než předseda a 1. místopředseda ČSSD je na tom překvapivě expremiér a letitý šéf partaje Miloš Zeman, kterého ve výzkumu společnosti MÉDEA RESEARCH podpořilo kladně 34 procent dotázaných, negativně pak 31 procent dotázaných.

Celý článek na ParlamentniListy.cz