Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Stavba domu je velká výzva, ale s šikovnými pomocníky ji snadno zdoláte

Stavba domu je velká výzva, ale s šikovnými pomocníky ji snadno zdoláte
zdroj: ThinkStock

Říká se, že muž by měl zasadit strom, postavit dům a zplodit syna. Jenže tohle rčení už je nějaký ten pátek staré, a aniž bychom chtěli snižovat problémy s výsadbou dřevin nebo plozením potomstva, jako dlouhodobě nejnáročnější úkol zní právě stavba domu. 

Pokud se nechcete spokojit s roubenkou na samotě, jde o velmi náročný životní krok, který vás bude stát spoustu času a peněz. Podobně to platí i se zplozením a výchovou dítěte, ale zatímco tam máte celé roky na to, abyste se velké životní změně přizpůsobili, dům chcete mít postavený co nejrychleji a nečekat celé roky, až se ze základů stane vaše rodinné hnízdo. Jenže plánováním toho, jak bude vypadat, zda dáte koupelnu do každého patra a jestli opravdu potřebujete na zahradě bazén, to teprve začíná.

V moderní době nestačí mít střechu nad hlavou, ale také „živit“ všechny vymoženosti, od ledničky, přes plynový kotel až po vaše domácí kino. To všechno potřebuje energii a ta není zadarmo. A přiznejme si, ve chvíli, kdy řešíte zateplení střechy a jak udělat nájezd do garáže, už opravdu nemáte sílu ani čas zjišťovat, kdo vám bude dodávat energii.

Než ale uděláte chybu a sáhnete po první nabídce, uvědomte si, že je tu mnohem výhodnější řešení, které se vám může dlouhodobě vyplatit. Internetové stránky Srovnam.cz se totiž budou zabývat tím, kdo má pro vás nejvýhodnější nabídku, místo vás. Rychle a efektivně. Stačí zadat místo, kde vaše budoucí rezidence stojí, odhadovanou spotřebu nebo výši záloh. A to je vše.

Srovnam.cz vám najde nejvýhodnější nabídky, které odpovídají tomu, co potřebujete. Pokud byste v terminologii něčemu nerozuměli, najdete zde i slovníček pojmů. Sice za vás nepostaví dům, ale alespoň vám značně usnadní zjišťování, kdo vám do něj dodá, kromě vaší rodiny, energii.

Zdroje: