Dnes je čtvrtek 9. února 2023., Svátek má Apolena
Počasí dnes 2°C Jasno

Stáhl přítelkyni vrchní díl plavek. Nezvládla řízení, mladík (†19) zahynul

Stáhl přítelkyni vrchní díl plavek. Nezvládla řízení, mladík (†19) zahynul
Brittany a Brandon | zdroj: mirror.co.uk

To, co vypadalo jako nevinný žertík, skončilo tragédií. Mladík rozvázal přítelkyni šňůrku na bikinách a ta nezvládla řízení. Americký soud po třech letech rozhodl, zda je za nehodu zodpovědná řidička, píše Daily Mirror.

V sobotu 12. července 2008 se pět mladých lidí vybralo vykoupat na pobřeží v Jersey. Všichni měli 19 let, včetně Brandona Bermana, který v ten den slavil narozeniny.

Cestou zpět byla nálada v autě výborná. Brandona napadlo, že bude zábavné stáhnout řidičce Brittany Lahm podprsenku. S řetězovou reakcí, na jejímž konci bude jedna smrt a mnoho zničených životů, bohužel vůbec nepočítal.

Obrázek zdroj: YouTube.com

Vzadu sedící Brandon dívce před sebou hravě rozvázal šňůrku. Brittany si chtěla prsa rychle zakrýt a na okamžik pustila volant. Auto vybočilo z cesty, prorazilo zábradlí, několikrát se převrátilo a přistálo na střeše v protisměru. Brandon Berman v den svých 19. narozenin zahynul. 

V autě byl také Jason Pelletier. Vážná zranění, které při nehodě utrpěl, způsobily ukončení jeho fotbalové kariéry na univerzitě v Yale. Proto se obrátil na soud, kde chtěl dosáhnout odškodné a potrestání řidičky.

Choval se rušivě během celé cesty

"Žalobce tvrdí , že odpůrkyně Brittany Lahm měla zpomalit vozidlo, držet oběma rukama volant a opustit dálnici, až pak si měla zkusit plavky zavázat. Obyčejný fakt, že ji mohlo obnažení její hrudi ztrapnit, neomlouvá, že tak neučinila " prohlásili před soudemprávníci Jasona Pelletiera.

Žaloba se opírala také o to, že Berman se choval rušivě během celé cesty. V autě otvíral deštník a cpal nohy do obličeje řidičky. Nejedná se o nepředvídatelné okolnosti, podobně jako náledí nebo oslnění sluncem a řidička na ně měla být připravena.

Soud dal tento týden za pravdu řidičce a v plném rozsahu ji osvobodil.

Zdroje:
Redakce, Daily Mirror