Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Soudkyni prozradila kamera: Při přelíčení ležela polonahá v posteli, znuděná a s cigaretkou

Soudkyni prozradila kamera: Při přelíčení ležela polonahá v posteli, znuděná a s cigaretkou
Soudkyně Vivian Polanía má na svém instagramu podobných fotografií spoustu | zdroj: Foto: Profimedia

V kolumbijské Cúcutě dočasně suspendovali soudkyni, která rozhodovala o zrušení vazby obžalovaného. Při soudním přelíčení totiž ležela polonahá v posteli a kouřila cigaretu. Prozradil ji kratičký videozáznam, na němž zívala a vypadala velmi nesoustředěně.

Přelíčení se konalo minulý týden prostřednictvím videokonference a soudkyně Vivian Polaníaová během něj měla rozhodnout o pokračování vazby muže obviněného z umístění bomby v kasárnách. Už od samého začátku bylo znát, že se paní soudkyně příliš nesoustředí. Odpovídala zmateně a po delších pomlkách, kameru měla přitom vypnutou. Když oznámila zamítnutí propuštění obviněného na svobodu, měl slovo jeho advokát. Ten řekl, že rozhodnutí nerozumí, a chtěl ho zdůvodnit.

„V 57. minutě aktivovala kameru a naskytl se nám žalostný obrázek: byla ospalá, rozcuchaná, ležela v posteli a byla polonahá,“ citoval deník El País ze zdůvodnění pozastavení výkonu funkce soudkyně (videozáznam ZDE). Po asi 20 vteřinách prokurátor upozornil soudkyni, že má zapnutou kameru, a ona ji vypnula. Následující den advokát obžalovaného podal stížnost na chování soudkyně.

Disciplinární komise zdůvodnila (zatím tříměsíční) suspendování soudkyně mimo jinou neúctou k účastníkům řízení a porušením soudcovského kodexu oblékání.

Soudkyně Polaníaová podle místních médií už v minulosti proslula na sociálních sítích sdílením svých fotografií ve spodním prádle či příspěvky se sexuálním podtextem.

 

Zdroje: